Wpis z mikrobloga

#wroclaw ( #patologiazewsi - tag moze nieprawidlowy)

Mirki ktos z was sie orientuje o co chodzi z ta obwodnica we wsi #wysoka ?

Wiem ze tam byly jakies protesty, bo chca budowac kawalek obwodnicy, ale wczesniej developer postawij bloki, wiec mieszkanic nie nie ma opcji jaka obwodnica. Kojarze z jakis artykulow dosc pobieznie temat.
No i dzis trafilem na takie cud (mam zablokowany dostep wiec tylko naglowek i 2 zdania):
art w gazecie

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska odrzucił zażalenie mieszkańców Wysokiej, którzy nie chcieli, aby trasa przebiegała przez wieś.


Wchodze w komentarze i widze taki teksty:

Panie Adamie, nie zekaliśmy bezczynnie. Badania do raportu środowiskowego już są gotowe.

Pozdrawiam. Jerzy Michalak


NO PASARAN!!!!!!!!

CZYLI - PO NASZYM TRUPIE

Czy te badania są zrobione tym razem rzetelnie i obejmują pełny cykl lęgowy, ktoś poszedł wreszcie w teren i zbadał, co tam faktycznie się znajduje z fauny i flory, czy znowu są przepisane z jakiegoś opracowania z 2012 roku?


Czyli co, teraz zeby zablokowac budowe szukamy czegokolwiek co tam bytuje i zyje? I jeden #!$%@? czy to bedzie rzekotka blotna, czy gowniak pospoliity wazne zeby znalezc jakies zwierzatko i sabotowac budowe decyzjami srodowiskowymi i ekologami?

Stad tag patologiazewsi bo mi sie to samo cisnie na klawiature.

Jesli gdzies sie mysle, niech ktos bardziej obeznany/oswiecony w temacie mnie naprostuje.
  • 13
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: widzisz po taniości kupili od dewelopera a nagle olaboga obwodnica, takie same myślenie jak ta babka co zamieszkała koło strzelnicy i skargi pisała że hałas
  • Odpowiedz
Czyli co, teraz zeby zablokowac budowe szukamy czegokolwiek co tam bytuje i zyje? I jeden #!$%@? czy to bedzie rzekotka blotna, czy gowniak pospoliity wazne zeby znalezc jakies zwierzatko i sabotowac budowe decyzjami srodowiskowymi i ekologami?


@PurpleHaze: w skrocie - tak.

niech #!$%@?. jak sie kupuje mieszaknie za grosze wiedzac jaki jest plan na przyszlosc, to sie potem nie robi takeigo cyrku.
  • Odpowiedz
  • 9
@Iudex
@PurpleHaze
@mroz3
@efceka
@Im_from_alaska

Na tej wsi mieszkałem ładnych kilkanaście lat. Od dawna było wiadomo, że mają tam robić obwodnicę, od dawna podobno było też w papierach. Cała "stara" Wysoka się śmiała jak ludzie kupowali nowe mieszkania w super lokalizacji u bram Wrocławia. Nikt jak się domyślam z kupujących nie miał nawet myśli zajrzeć w plan zagospodarowania przestrzennego, a teraz lament i chcą blokować budowę... kij im w oko, chcieli zrobić
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: @Iudex: Z ciekawości sprawdziłam MPZP i już w 2003 roku wiedziano, że będzie tam obwodnica, a te budynki wyglądają na wieeele młodsze, więc sory, tak to jest, jak się kupuje mieszkania za grosze i nie sprawdza MPZP ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do roślinek i zwierzątek - tak jest, najczęściej są to ustawione badania. Dziwnym trafem zawsze w miejscu, gdzie ma się zacząć jakaś
  • Odpowiedz
@deryt: Pytanie który wariant jest dziś rozważany.
@wrednakasia: @gooo21: No i co z tego, że było w MPZP? Oni zdaje się dążyli do tego, żeby to zmienić i pod tym względem im się nie dziwię. Sami są sobie winni, trudno, ok - nie bronię ich. Ale na ich miejscu, nawet gdybym się sfrajerował, to też bym pewnie walczył o to, żeby zmienić jej przebieg. Zwłaszcza, że były jakieś alternatywy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Iudex a no to z tego, że bloki postawili w sumie do 5 lat wstecz, a obwodnicy mówiono juz od 20 lat, za to w planie była od 2003 jak przytoczono wyżej. Dążą do zmiany, jak zrozumieli w co się wpieprzyli. Inne plany są o tyle złe https://goo.gl/images/EYK2AV ze znowu kogoś innego postawią pomiędzy a4, a obdownicą. Ludzi którzy mieszkają tam od kilkudziesięciu lat, no więc sorry.
  • Odpowiedz
@deryt: @Iudex: co się dziwimy wybrano najkrótszy wariant ( ͡° ͜ʖ ͡°) samorząd czy kto tam chce przycebulic o mln złotych (zapewne budowa 1km- to koszt banki lub kilku baniek)
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Mieszkam w Wysokiej, troszkę dalej od wyznaczonej trasy. Wariant P jest fatalny z każdej możliwej strony, ale chyba droga nie będzie jakoś bardzo uczęszczana- będzie zwyczajnie za wąska żeby odciążyć ruch (po jednym pasie w każdym kierunku! to nie będzie normalna obwodnica) dwa że będzie wychodziła na rondo przy Auchan. Z rana można tam spędzić 15-20 min w korku z samej Wysokiej w kierunku ronda ojca Pio, przechodzi tamtędy cały
  • Odpowiedz