Wpis z mikrobloga

@Leel00: No, ale w jakimś stopniu szkoły wychowują uczniów i nic się z tym nie zmieni.
W czasach szkoły podstawowej też w jakimś stopniu uczyli mnie patriotyzmu poprzez rysowanie flagi czy godła nie mówiąc już o nauczaniu hymnu i nic w tym złego imo.
zawsze zastanawiało mnie skąd jakakolwiek pewność w takich twierdzeniach


@BAGUVIX: Komunizm wiecznie podkreślał swoją siłę, majestatyczność różnych osobistości z władzy i 'sukcesy' gospodarcze - może nie większość ale wystarczająco wielu widziało jaki to absurd i nieudolna/kiczowata propaganda. Jaro marzy o czymś podobnym dążąc do Małej Komuny wg PiS ze zwiększeniem kontroli (US, KRS, ARR teraz też prepaidy a lada moment nawet konsumenci przez paragony i lekarze przez darmowe leki) i roli
@kwmaster: Złe jest bezkrytyczne nauczanie czegokolwiek, a raczej nie podejrzewam partii rządzącej o obiektywizm w działaniu i wprowadzanie jakichkolwiek prób samodzielnego myślenia u uczniów. Nie ma jednego i jedynego słusznego spojrzenia na historię, patriotyzm i rolę jednostki w państwie i społeczeństwie. To jest coś, co powinno się kształtować na drodze nauki, obcowania z ludźmi i własnych analiz, nie na podstawie indoktrynacji i wtłaczania czegokolwiek na siłę.
@kwmaster: kończyłam podstawówkę gdy PiS z LPRem zabrali się za reformę edukacji i wprowadzili obowiązkowe mundurki - pomysł najgłupszy z możliwych. Nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta jaka to była porażka - zamawianie przez szkoły najtańszych szmat najgorszej jakości 50% bawełny reszta sztuczna, dzieciaki się w tym pociły, a wszystko po to, żeby najbiedniejszych rodziców było stać na OBOWIĄZKOWY mundurek, a władza nie wpadła wtedy na to, że ktoś może być
@kwmaster: i tak jak wyżej napisano, nie ma nic gorszego niż wciskanie czegoś na siłę aż do porzygu. Jeżeli PiS nadal będzie tak się wciskał wszędzie, łącznie ze szkołami, to daleko nie zajedzie. Najlepszy przykład to lekcje religii - pieprzenie w kółko o kościele, pytania kto był w niedzielę na mszy a kto nie i dlaczego, wkuwanie modlitw na pamięć - to wszystko sprawia, że młodzież odwraca się od kościoła. I