Wpis z mikrobloga

Mirko z #nexus. Po sprzedaży #nexus5 kupiłem mi4 i bardzo tęsknię do nexusa, choć miui jest naprawdę spoko, ale #!$%@? te pingpongi zasrane nie umieją ogarnąć tego systemu. A to nie działa gps prawie, a to mi znika ekran blokady i bez ponownego flashowania nie wraca (a dziś odkryłem, że to od włączania radio fm), a to jeszcze inny durny błąd typu nie działające poprawnie autojasność. Stąd pytanie do użytkowników #nexus5x - czy to dobry następca? Patrze na wyniki na baterii i nie zachwycają mimo większej pojemności. Jakieś wady tego modelu? Albo może zna ktoś jakiegoś niby prawie nexusa typu #oneplus One? Rozważam też zakup ZUK Z1, bo prawie nexus a bateria mega ( ͡° ͜ʖ ͡°) Brałbym Nexusa 5x bez sekundy zastanowienia gdyby nie fakt 2gb ramu :/ Baterię bym jakoś ogarnął, bo na nexusie to się da pokombinować, a na miui? Szkoda gadać.
  • 11
@schreder: Ja polecam jak najbardziej. Fakt, bateria to takie coś koło 4 godzin sot, ale nadrabia szybkim ładowaniem. Reszta dla mnie git. Tylko... akurat muszę pogonić dalej swoją sztukę bo przesiadam się na P9.
@schreder: Mój Nexus 5 ma już 3 lata, ale ciągle go reanimuję - wyświetlacz, bateria, ramka, power.. bo to po prostu nadal świetny smartfon. Chyba pierwszy przy którym po roku nie marzę żeby się #!$%@?ł o chodnik, żeby z czystym sumieniem sobie kupić nowego zamiast naprawiać. Szkoda tylko, że Androida N już nie dostanie.
@schreder: Przechodziłem przez wiele modów, ale stockowy pomimo ubogiej funkcjonalności zawsze wygrywał stabilnością i niezawodnością. Dodatkowo niektóre apki, zwłaszcza bankowe, nie lubią modyfikowanych systemów i blokują np. płatności zbliżeniowe.
@citra: Płacisz zbliżeniowo telefonem, w Polsce? Jak? :P

5X jest zdaje się godnym następcą, chyba trzeba by mu dać szansę. O ile uwielbiam N5, to czuć powoli, że się starzeje ( ekran pobity, bateria już też nie ta ). Ciągnie mnie do 5X, ale boję się tego usb-c ;f
@anonim1133: Normalnie zbliżam smartfona do czytnika zamiast karty, nawet aplikacji nie muszę włączać, sama się włączy jeśli jest >50zł i trzeba wpisać PIN. Można podpiąć kartę debetową albo kredytową. Bardzo wygodne, bo często np. na rowerze mam telefon, ale portfela już nie. Bank #pkobp