Wpis z mikrobloga

Chyba zerknę sobie na War Thunder. Mirki z tagu, do tej pory grałem w WoT, ich statki i samoloty. Bitwy czołgów nawet niezłe, ale przypominają jakieś nierealistyczne nawalanki w stylu Carmagedon, poza tym społeczność gry ssie. Czy ta gra jest lepsza i czymś się wyróżnia? Tak po filmach widok kamery przypomina mi bardziej dynamiczną rozgrywkę w stylu Battlefield 3. Jest tu miejsce na strategię?

#warthunder
  • 31
@Luka_Wars no wyróżnia sie przedwszystkim tym ze masz 3 tryby gry arcade czyli carmagedon, realistyczny gdzie juz jakas fizyka dziala i nie ma wielu wspomagaczy, symulacja z pelna fizyka i zadnych wspomagaczy. Lotnictwo jest spoko i w miare zbalansowane tylko ruskie maszyny majań zaniżony battle rating. W czolgi mniej gralem ale ponoc na wysokich tierach ruskie wygrywaja a przynajmniej tak płaczą czasami na fb. Statki zaraz wprowadza. Moim zdaniem gra jest lepsza
@wysuszony: W podobnym stylu zrobili statki. Wydaje mi się, że na siłę chcieli mieć tytuły o statkach i samolotach i zrobili na szybko takie gówno gierki, których nie planują specjalnie rozwijać.

W WT jest duży wybór okrętów wojennych?
@Luka_Wars: Jeżeli chcesz spróbować czołgi to polecam od razu bitwy realistyczne. Wrogowie nie są wogóle zaznaczeni (pojawia się tylko ikonka na mapie gdy są trafieni). Do wypatrzenia wrogów trzeba używać, cytując pewnego gnoma, "good 'ol eyball mark 1". Pozwala to na granie czołgiem, nawet jeżeli nie ma pancerza. Dobry manewr flankujący i jedna osoba może zatrzymać ofensywę. One-shoty są tutaj na porządku dziennym.

Gra ma dość skomplikowaną mechanikę strzelania, każdy pocisk
@Luka_Wars: A co do cheatów. Jakieś tam są, głównie pokazujące markery wrogów w bitwach realistycznych i symulacyjnych. Gaijin jest jednak doś skuteczny w banowaniu oszustów. Jakiś czas temu była głośna sprawa, jak dywizjon uczestniczący w oficjalnej lidze poleciał bo większość używała cheatów.
@khurghan: Ok, dzięki za pomoc. Widzę gra wymagająca, Gaijin w miarę uczciwi i społeczność bardzo pomocna. Czyli coś lepszego niż w przypadku produktów WG ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS. Dzięki za link. Gra właśnie się zainstalowała więc obczaję.
@Luka_Wars: Grałeś w samoloty wargaming? Czyś ty ocipiał? Ta gra w ogól jeszcze istnieje?

Wiec tak skupmy się tylko na czołgach, bo samoloty "gadzin" są dużo lepsze od tych z wargamingu.

Twoje początki będą trudne, bo i gra jest trudniejsza, ale główną przyczyna będą odmienne mechaniki do których trzeba się przyzwyczaić. Ja zwłaszcza problemy miałem z menu głównym, chociaż w tej kwesti i tak juz sporo zmienili na plus.

Oszustów właściwie
@Luka_Wars: kolega @orkako bardzo dobrze wyjaśnił w dużym skrócie mechanikę tej gry. Od siebie dodam, że to gadanie na ruskich, że są OP jest trochę na wyrost. Prawdą jest, że niektóre ich maszyny są bardzo dobre, a nawet lepsze od innych nacji na tym samym tierze, ale nie psuje to aż tak zabawy. Grając głównie Niemcami nie czułem, że jestem chłopcem do bicia, a jak dojdziesz do pierwszego Tygrysa to wtedy
@Luka_Wars: tylko war thunder i tylko realistyczne. masz wtedy prawdziwe bitwy, czujesz że jedziesz czołgiem a nie jakąś zabawką. czasem frustruje jak dostajesz strzała od niewiadomo kogo po 10 minutach jazdy przez mapę no ale trudno. taki klimat. ogólnie polecam. no i to raczej trudna gra, dużo trudniejsza od wota ale im większy skill tym większa frajda
@bazingac3po: @Luka_Wars:

Z Rosjanami jest tak, ze większość ich czołgów to świetne maszyny i jest ich an tyle, ze wszystkie te złe możesz spokojnie pominąć. W dodatku wszelkie eventy są tak ustawione, żeby to Rosjanie zawsze wygrywali (Gadziny lubią same sobie druta ciągnąc), ale eventy można spokojnie pomijać. MAja sporo czołgów które niszczą przeciwników jednym strzałem co na arkadowym daje dużą przewagę. Jednak fakt, ze pociski lecą po dużej balistycznej
@Luka_Wars: co do okrętów to tylko łodzie patrolowe, torpedowce itd. Nie będzie większych maszyn bo ruskie nie miały nigdy floty i gayjin musieli coś wymyśleć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Luka_Wars: Dużo grałem w WoT, ale jak pojawił się WT to do WoT już nie wróciłem. W WT dużą zaletą jest to, że co prawda musisz odkryć kolejny pojazd z drzewka żeby mieć następny, ale wcale nie musisz nim grać żeby odkrywać kolejny, gra na dowolnym pojeździe będzie Ci odkrywać wybrany. W WoT szlag mnie trafiał jak musiałem rozegrać kilkadziesiąt bitew na pojeździe którym nie lubiłem grac tylko po to, żeby