Wpis z mikrobloga

Dzisiaj kolejny problem ale mniejszego kalibru. Przy skęcie w lewo mamy najpierw 1 pas - w polowie kolo wyspy jezdnia jest szeroka na 2 pasy ruchu ale nie wydzielone (kolor pomaranczowy) i tutaj mnie na kursie uczyli zebym sobie na tym krotkim odcinku trzymal sie prawej strony i moge wjechać na skrajny prawy. Ostatnio jednak jakiś dziadek mi zajechal jak ten niebieski. Czy na pewno wygrałbym przy spotakniu z policją? Chodzi mi o to że niby pasy ruchu nie wydzielają jedynie linie ale ilość miejsca.
#motoryzacja #samochody #prawojazdy
źródło: comment_BzBRS80pyENquqHgvw29b9eOdLJcnbLv.jpg

Czy wygrałbym z policją przy ewentualnej stłuczce A z niebieskim.

  • tak 70.0% (14)
  • nie 30.0% (6)

Oddanych głosów: 20

  • 6
@AdrianV91: Ja tam widzę jeden pas ruchu jednak. Popatrz jak przedłużenie linii ciągłej idzie. Z resztą sam swój wyimaginowany skrajny prawy pas po nim poprowadziłeś. Po prostu trochę szersza jezdnia jest w tym wypadku. To, że się masz trzymać prawej krawędzi nie znaczy, że od razu są dwa pasy bo nawet na jednym masz się trzymać prawej.
@pietryna123: obczaj to. bylo nawet w programie jedz bezpiecznie. Na tej zakręconej dojazdówce nigdy nie były wydzielone pasy ruchu i ludzie jeździli w ogonku (jakby był 1 szeroki) na skrajny prawy, ale od jakiegoś czasu własnie zrobili program ze tam jest miejsce na 2 samochody wiec są 2 pasy i kazdy wjezdza na swoj tak jak na obrazku. sa tez inne miejsca w krakowie akurat ze jezdnia jest szeroka i tam
źródło: comment_pc6ZNrN2nhtDpju2KTE6JIkYVGoyI1Wv.jpg
@AdrianV91: Powiem tak, mnie uczono tak że gdy z skrętu gdy masz jeden pas, skręcasz na drogę z dwoma pasami ruchu, obierasz ten w który skręcałeś, odpowiednio pierwszy lewy, gdy w lewo i analogicznie w prawo, następnie zmieniasz pas ruchu na prawy, tak mnie uczono ale nie wiem czy jest jakiś przepis na to.

Oczywiście chodzi o to że nie ma tam oznakowania poziomego które by wyznaczało tor jazdy w tym
@AdrianV91: No tak, ale tam jest miejsce przed światłami na dwa rzędy samochodów i nikt nie ma problemu z określeniem na który pas chce jechać, wiadomo czyja wina gdyby jakiś janusz chciał wyprzedzić auta tam i zjechać na prawy pas bo może. U OPa jest jeden pas przed światłami i tu jest kluczowa różnica.
@AdrianV91 tylko na czerwono. Na niebiesko czy odwrotny manewr to 450 zł za nieustąpienie przy zmianie pasa.

Co istotne: jeśli ruch możliwy jest tylko w jednym kierunku to masz prawo wykonać skręt z dowolnego pasa.