Wpis z mikrobloga

@JesterRaiin: Czyli dziecko z rakiem, lub niepełnosprawne od urodzenia dziecko ma ronić łezkę nad biednym losem starszych, którzy często na swoją prośbę cierpią? Serio?
@wupes: a miałeś chłopcze kiedyś 67 lat? wiedza że wtedy musisz umrzeć jest trudna i zawsze lepiej się myśli o tym w tramwaju na siedząco.. dlatego ustępuję tegoż miejsca.... zastanów się nad tym:P
@Maacabra: Jeżeli już przeszliśmy na taką metaforę: to czy przypadkiem nie powinienem mieć szacunku do kogoś o wysokim poziomie, niesamowitym opancerzeniu itd.? Co do tego ma staż w grze?
@JesterRaiin: Czy każdy z tych starszych przeszedł w życiu więcej cierpienia, niż ja? Dla przykładu ja nie mam matki, ojciec czasami jak zaczyna pić, to 2 tygodnie nie przestaje. Dziadkowie pomarli w młodym wieku ze względu na alkohol/papierosy. Dlaczego mam mieć do jakiegokolwiek starszego (który na to nie zapracował) szacunek?
@aisha140: Jeszcze trudniejsza jest myśl samobójcza, a nie musisz mieć 67 lat by ją mieć. Miejsca w tramwaju ustępuję i starszym i kobietą. Nie ma to nic wspólnego z szacunkiem.
@wupes:

Nie rozumiem ciebie. O co ty pytasz ?

- dlaczego powinno się szanować starszych

- dlaczego dziecko z nowotworem lub niepełnosprawny powinien szanować starszych

- dlaczego TY powinieneś szanować starszych

czy też :

- czy jest jakiś fajny argument, którym będziesz mógł się zasłaniać i który pozwoli ci nie szanować starszych

?
@wupes: widzisz myśl samobójcza nie jest tak transparentna dla oka jak zmarszczki ok. 70 letniej osoby... a samobójstwo to tylko śmiech dla znużonych życiem śmiesz pomiatać nim bo ci się nie chce żyć czy nie masz szacunku dla żyjących i walczących?
@JesterRaiin: Nie rozumiem, dlaczego z góry wyłania się jedyny słuszny pogląd "powinno szanować się starszych". Dlaczego? Jeden argument? Bo przeżyli więcej cierpień? Nie prawda. To dlaczego?
@wupes: Moje porównanie jest jak widzę trochę ułomne i ma pełno luk, których się można doczepić, ale postaram się go bronić najlepiej jak będę mógł :)

Skoro znasz to zapewne dowiedziałeś się tego od kogoś bardziej doświadczonego, a doświadczenie często (choć nie zawsze) idzie w parze z wiekiem :P