Wpis z mikrobloga

Witajcie :)
W laptopie wysiadł mi dysk twardy - pomyślałem, że jak już coś zmieniać to całkiem :) Będę modernizował mój stary komputer (ma już z 7-9 lat, nie pamiętam dokładnie, lol chodzi na najniższych w 30 FPS ( ͡° ͜ʖ ͡°))
Stara konfiguracja:
Płyta główna: Asus P5QPL-AM
Procesor: Intel Core 2 Duo E6320
Karta graficzna: Intel GMA 4500MHD
Ram: 2GB DDR2-SDRAM
Dysk: 250 GB SATA

Docelowa konfiguracja:
Płyta bez zmian
Procesor: Xeon e5450 (bardzo możliwe że będę podkręcał)
Karta graficzna: GTX 750Ti
Ram: może coś doradzicie?
Dysk: na pewno SSD

I tu moje pytania:
1. Docelowa konfiguracja da rade? Będzie służył głównie do grania w takie gry jak lol, wot, hots, dota2, saints row: the third itp czyli niezbyt wymagające + od czasu do czasu jakiś photoshop czy mv studio albo unity
2. Polecacie coś zmienić? Ogólnie nie jestem jakimś znawcą i mam problem z wybraniem RAMu - wiem że raczej 8GB tylko że lepiej będzie jak kupię 2 kości po 4GB, co nie? No i jaki typ ramu (chodzi mi o DDRx czy jakoś tak)?

  • 6
@Boratt: mam GTXa 750Ti, stary dysk HDD + nowy SSD i 8GB RAMu, do tego leciwy, ale nadal dający radę Intel Core i7 860@2.8GHz i wszystko stoi na płycie głównej Asus P7P55D, także jak coś to taki setup daje radę do dzisiaj ;)
@Boratt: Bo płyta główna ma bardzo duży wpływ na komputer, przepustowość szyn, rodzaj pamięci RAM, chipset. Stara/słaba płyta główna może sprawić, że nawet mając kompa za 100 tys. złotych będzie chodził jak złom. O ile w ogóle ruszy.

Twój xeon5450 ma socket LGA771, a płyta główna LGA775. NIe będziesz nawet w stanie go podłączyć.
@Vasek: jeśli wierzyć google - da się podłączyć (podobno ma jakieś wcięcia do 775)

Jeżeli nie ta płyta główna, to jaka? Możliwie jak najtańsza