Wpis z mikrobloga

Zamawiając paczkę z #gearbest wybralem #dhl wszystko spoko, paczka za niecałe 17$ niecałe, więc stwierdziłem, że spoko nie ma problemu... Taki wuj, pojawiło się #clo za które DHL sobie naliczył ode mnie 75 złotych (~115% wartości) Czy jest jakaś opcja odwołania się od zapłaty tego tak by albo a)nie stracić paczki lub b)Dostać zwrot gotówki z ochrony klienta na gearbest? Żeby było zabawniej, dowiedziałem się na temat tego cła dopiero od kuriera gdy on dzisiaj do mnie zadzwonił. Czy jest możliwość, że kurier próbuje szukać głupiego i dostać trochę dodatkowej gotówki? (Nie dostałem żadnego maila od DHL'a odnośnie cła)
  • 18
@Hasteor przecież dhl wystawia fakturę i będzie ona na paczce więc kurier cie nie oszukuje. Raczej jest to vat a nie clo ale nie ma to znaczenia, zawsze jest ryzyko że paczka będzie objęta dodatkowymi oczami celnymi, nie ma znaczenia czy poczta polska czy dhl. Co ty chcesz odzyskać od gearbest? Przecież kupujesz z Chin i musisz się liczyć z dodatkowymi opłatami.
@Andczej: W sumie jak teraz myślę na spokojnie to jedyne co to za "zagubienie" paczki byłaby możliwość. Ciul, przeżyć, przeżyję. Ale co jak co póki co 100% moich zamówień z DHL'a dostało vatem po twarzy ( ͡° ʖ̯ ͡°)