Wpis z mikrobloga

Witam mirki. Mój HTC 8S skończył swój żywot i nadszedł czas, aby kupić nowy telefon. I tu zaczyna się problem z wyborem. Cenać maksymalnie 1000 zł, może być używany. Ekran maksymalnie 5 cali. Najbardziej mi zależy na płynności działania. Chcę żeby po 2 latach dalej działał płynnie, a nie łapał jakieś lagi przy wybieraniu numeru. Telefon wykorzystuję do dzwonienia, smsowania, instagram i fb, nie gram w żadne gry.
Zastanawiam się nad Xiaomi Redmi 3 Pro, jakąś Lumia lub używanym iPhone 5s. Co polecacie?

#bojowkawindowsphone #bojowkaandroid #bojowkaios #telefony
  • 15
@McFly29: używany galaxy s6 lub lg g4, godne polecenia telefony. Lumia dobry sprzęt za dobrą kasę, ale oprogramowanie jest serio kiepskie, gdyby tak wyszła lumia na androidzie to czemu nie, a tak to niestety jest jak jest. I nie wiem czy warto się pakować w iP 5s, za 2 lata to już będzie baardzo stary telefon.
@McFly29: nie mogę nie polecić Xiaomi, ale szukaj modeli ze snapkiem 808(mi4c/mi4s) albo 650(redmi note 3 pro), ewentualnie weź pod uwagę mi4(można mu wgrać windows phona!).
Redmi 3 pro ma snapa 616, a tutaj to fajerwerków nie ma już dzisiaj, za dwa lata będzie bieda z nędzą, dlatego wersja Note będzie dużo lepsza.

Iphone to też nie głupi wybór, na pewno będzie działał stabilnie i szybko bez zbędnych komplikacji. Lumie raczej
@513d3m: HTC miałem właśnie na WP 8.1 i system w zupełności mi wystarczał. Telefon po 3 latach dalej płynnie śmigał. A jak będzie wyglądać płynność działania na np. 3 letnim Xiaomi z androidem?
@McFly29: ja na każdym kroku polecam moto g g3 w wersji 16 gb, 2 gb ram. Chodzi płynnie, żadnych zwiech, czysty android. Wszystkie nakładki, z jakimi miałem do czynienia (Samsung, LG, Huawei) to duża kupa w porównaniu do czystego androida.
@dyniel: daj spokój, snadragon 410 to nieśmieszny żart. Na pewno nie jest to sprzęt warty więcej niż 400zł, a sklepy chcą koło 800zł, bardzo niepoważna i nieopłacalna oferta. Za taki hajs spokojnie kupisz smartfony ze snapem 808/650, które zostawiją snapa 410 daleko, daleko w tyle.

@McFly29
@513d3m: to mi trochę przypomina dyskusję znawców wina o naslonecznionych stokach itp. Ja wino postrzegam w kategorii smaczne - niesmaczne. To samo, jeśli chodzi o telefon: zamula - nie zamula. Mam gdzieś, jaki tam procesor jest, byle telefon nie zamulał i nie zżerał za bardzo baterii no i robił dość dobre zdjęcia. Te wszystkie warunki spełnia mój telefon, dlatego go polecam
@dyniel: spoko, ale @McFly29 pyta o komórkę na 2-3lata. Snapek 410 już dziś nie da rady w bardziej wymagających grach, za rok-dwa nie da rady w przeglądaniu neta itd.
Poza tym rozdzielczość HD na 5" to też nie jest nic szczególnego(spokojnie można w tej cenia kupić smartfony z Full HD), za 2 lata to będzie bardzo słabiutko, wprawne oko już dziś zobaczy tam pikselozę.

Dobrze, że działa Ci ten smartfon jak
@budziool miałem w ręku wszystkie eSki, dla mnie straszna kupa, raz na wystawie w jakimś sklepie byla S szóstka i wyglądała tragicznie(pelno odcisków od paluchow i wyglądała jak zabawka z bazaru), myślałem ze to atrapa, ale po wciśnięciu home wybudzil się ekran. Dla kogoś kto miał HTC, jakość Samsunga to jak powrót z liceum do podstawówki.
@513d3m: miałem HTC One M8, telefon świetnie wyglądał, ale seria S jest jak najbardziej premium i tak też wygląda. Od razu widać, że to telefon z najwyżej półki, a z tą "zabawką" to zupełnie odleciałeś.
@budziool: no widzisz, widocznie to rzecz gustu, dla mnie w samsungach kompletnie nie widać premium, jakość materiałów jest słaba i wyglądają one po prostu sztucznie i plastikowo i wcale nie odleciałem, nigdy nie postawiłbym żadnej eSki(może za wyjątkiem s6 edge) na półce premium i patrzę na nie raczej z grymasem na twarzy, kompletnie nie rozumiejąc co ludzie w tym widzą. Dla mnie definicją premium są flagowce HTC, Sony, BlackBerry oraz Lumie
@513d3m: o gustach się nie dyskutuje. Ale to co mówisz o rzekomych odpryskach to najzwyklejsza w świecie bzdura, bo żadne odpryski prawa bytu nie mogą mieć gdyż to zwykły metal odpowiednio zeszlifowany. Nie ma żadnej farby. Gdzie w klasie S masz element "udający" metal? Co do "plastikowej skóry" to się zgadzam, ale ostatni telefon z tym tworem (S5) wyszedł grubo ponad 2 lata temu. Od S6 wzwyż dominuje metal i szkło,
@budziool: S6 ma tragiczne, palcujące się plecki, poza tym jest dużym skokiem w jakości - zgadzam się. Touchwiz także idzie POWOLUTKU w dobrym kierunku, ale nadal HTC i Sony ma jak dla mnie dużo lepszą a przede wszystkim lżejszą i ładniejszą nakładkę, która po roku nadal nie zamula - w przypadku Touchwiza nie byłbym tego taki pewien.

Jeszcze z dwie generacje Samsunga, gdzie usuną te tandetne plecki zbierające każdy możliwy odcisk