Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym jakoś oddzielić część pieniędzy w banku (iPKO) - chodzi o odkładanie co miesiąc jakiejś kwoty, którą będę mógł wypłacić kiedy będę chciał. Po prostu żeby ta kasa była widoczna jakoś osobno, żeby mi się nie mieszała i żebym jej przypadkowo nie wydawał.
To jest kwestia otwarcia rachunku oszczędnościowego? Są za to jakieś opłaty? Jak to ogarnąć?

#pytanie #kiciochpyta
  • 11
@TheDoom: polecam wypłacać i trzymać w domu, w jakimś pudełku. Banki niech się #!$%@?ą. Bierzesz kredyt- oprocentowanie 10% lub więcej. Chcesz powierzyć im pieniądze- oprocentowanie 0,4%. No #!$%@?. Miałem oszczędnościowe w ING i po pół roku skasowałem, bo to co oferowali to śmiech na sali.
@TheDoom: W PKO żeby cokolwiek załatwić trzeba iść do placówki. Jak zakładasz konto oszczędnościowe przez internet to przysyłają Ci pocztą umowę do podpisania i odesłania (wtf!). Jak chcesz zamknąć konto to musisz się pofatygować. W ING wszystko robisz przez internet bez żadnych papierów. Jak Ci nie szkoda czasu na chodzenie do banku to spoko. Tracisz 1zł miesięcznie przy znikomych odsetkach - 12zł rocznie - 2 dobre piwa. Jak wolisz. Dodatkowo masz