Wpis z mikrobloga

#pokemongo
Mam pytanie, czy opłaca się ulepszać Flareona z 100% IV i perfekcyjnym zestawem ruchów? Zrobiłem błąd, że wcześniej użyłem triku ze zmianą nazwy i nie dostałem Vaporeona ()
  • 17
  • Odpowiedz
@Marmite: Moim zdaniem to trik działa tylko raz, zrobiłem to co ludzie pisali na reddicie i drugi raz nie zadziałało. Mój Flareon teraz ma 755 cp i jeszcze go nie ulepszałem.
  • Odpowiedz
@Convath: twoim zdaniem działa raz, a ja znam ludzi, którym działał więcej niż raz ;) także ciężko powiedzieć. 755 to bardzo mało, więc wszystko zależy od tego czy cię stać. Jak srasz pyłem i cukierkami to ładuj w niego do bólu, jeśli nie, to się wstrzymaj aż zaczniesz. Może do tej pory trafisz na minimalnie gorsze staty, ale 2x lepsze CP
  • Odpowiedz
@maqs7: Ale czytamy do końca...

Is there anyway to see IVs ingame? Is it related to pokemon weight or height? The game does not show you any of these numbers, so people use spreadsheets to estimate what their pokemons' IVs are using equations
  • Odpowiedz
@Marmite: @Convath: To nie jest wyliczane z CP i HP? W zasadzie tylko te dane mają wpływ.
Czyli dzięki temu mogę sprawdzić który pokemon bedzie miał większe HP na tym samym CP? I to jak silny stanie się po ewolucji?
  • Odpowiedz
@maqs7: Jest jeszcze poziom Pokemona, tzn. kąt jaki wyznacza wskaźnik na łuku CP w widoku Pokemona. Poziom, CP i HP wystarczą do wyliczenia symarycznego ataku + obrony i staminy. Natomiast CP po ewolucji wyznacza się wg stałych współczynników per Pokemon, wystarczy znać CP i współczynnik.
  • Odpowiedz
@maqs7:

Czyli dzięki temu mogę sprawdzić który pokemon bedzie miał większe HP na tym samym CP? I to jak silny stanie się po ewolucji?

Jeżeli dobrze zrozumiałem to tak :)
  • Odpowiedz
@Marmite: Czyli lepiej inwestować w pokemona mającego 50 HP i 500 CP niż tego z 40HP i 600 CP? Dane przykładowe bo pewnie aż takich różnic nie ma
  • Odpowiedz
@maqs7: Przed ewolucją patrz na % IV, po ewolucji patrz w tej kolejności skille > IV > cp. Pokemony najlepiej ulepszać po wbiciu maksymalnej ewolucji bo można wtopić cenny pył i cuksy.
  • Odpowiedz
@maqs7: przecież mówię - to zależy od poziomu Pokemona, zupełnie pomijasz ten parametr. Jak będziesz mieć Pokemona 1000 CP i 900 CP ale ten pierwszy będzie mieć poziom 22 a ten drugi 18 no to ten drugi jest prawdopodobnie lepszy. Samo CP to za mało wiedzy
  • Odpowiedz