Wpis z mikrobloga

Wydaje mi się, że jeszcze nikt nie wrzucał, a sposób jest dość ciekawy. Przetłumaczyłem na szybko skrótowo ;)
Jak wykorzystywać "radar" - sightings do znajdowania danego pokemona:

1. Będąc w punkcie A zauważasz na radarze, że w pobliżu znajduje się pokemon, który Cię interesuje, tutaj dla przykładu Pidgey XD Oznacza to, że znajduje się on w promieniu do 200m od Ciebie.
2. Idziesz prosto przed siebie, aż Pidgey zniknie z radaru, to jest punkt B.
3. Odwracasz się i idziesz w linii prostej w dokładnie przeciwnym kierunku, do momentu aż Pidgey ponownie zniknie z radaru, to jest punkt C.
4. Znajdujesz środek pomiędzy punktami B i C. Środek jest oznaczony literą D.
5. Z punktu D idziesz w kierunku prostopadłym do tego, z którego przyszedłeś. Teraz są 2 opcje: albo wybrałeś dobrą drogę i po chwili znajdziesz wymarzonego Pidgeya, albo zniknie on znowu z radaru (punkt E). Jeżeli znikł, wtedy odwracasz się i idziesz w przeciwnym kierunku - po chwili znajdujesz Pikeya.

Autorem tej metody jest użytkownik Zakrael z Reddita, ja tylko przetłumaczyłem :)
#pokemongo
źródło: comment_CPRgOAtFMhkNc2NmcCSPt8B5wmT53w5b.jpg
  • 9
@Mr_Trabalski: Otóż nic bardziej mylnego colego. W ostatniej aktualizacji sightings działa w taki sposób, że pokazuje tylko te pokemony, które rzeczywiście są blisko nas. Ponadto częstotliwość odświeżania radaru została znacznie zwiększona, przez co można w sposób dość dokładny obserwować zmiany obecności pokemonów w okolicy.
Poza tym, jak były łapki to wystarczyło poczekać na zmianę ilości łapek na radarze, a nie zniknięcie zeń pokemona.