Wpis z mikrobloga

Przedłużał ktoś z was może legalizację zbiornika LPG w samochodzie? Ile zapłaciliście? Jak długo się czeka na to? Wyciągają zbiornik z auta? U siebie mam zbiornik podwieszany zewnętrzny i pewnie będą mieli nie lada wyzwanie go wymontować, a rok teu skończyła się ważność. Widełki cenowe przedstawili mi jako 250-300zł w warsztacie w moim mieście, co jeszcze się dość opłaca, zastanawiam się, czy nie dojdą jeszcze inne koszty prócz tego.
#samochody #lpg
  • 21
  • Odpowiedz
@drakerc: kumpel też miał podwieszany zbiornik i też skończyła się legalizacja. On kupił nowy, bo policzył, że jest to tańsze no i masz nową butle na 10 lat a nie jak po legalizacji, że dadzą Ci na 2 lata (zależy podobno od stanu butli). Poza tym nowa butla nie jest skorodowana jak stara, która 10 lat spędziła pod podłogą.
  • Odpowiedz
@ufolufol: Już się wczołgałem pod auto, butla o dziwo w stanie idealnym, zero śladów rdzy. Jedynie martwi mnie kwestia tego jak ją wyciągną z auta (chyba, że mogą przedłużyć homologację gdy jest nadal zamontowana na aucie), bo jest podwieszona na śrubach w wielu dziwnych miejscach i będzie ją chyba dość ciężko wykręcić, a potem wkręcić.
  • Odpowiedz
@drakerc: A to już ich broszka. Jak butla na oko wygląda w miarę to przejdzie raczej. Butlę pompują do iluśtam barów później celem sprawdzenia szczelności i raczej nie robią rego od ręki/na miejscu tylko gdzieś wysyłają.
  • Odpowiedz
@ufolufol: Hm, a cena podana przez telefon jest wiążąca? Nigdy nie lubiłem mechaników i co mogę to robię sam i nieco obawiam się, że jak przez telefon zawołali te 300zł, to żeby potem nie przyszło mi płacić więcej za utrudniony dostęp do butli. Ewentualnie jakoś się przedtem spróbować zabezpieczyć?
  • Odpowiedz
@drakerc: Ewentualnie wyjeździj gaz, wyjmij butlę i wysyłaj na legalizację sam. Jak próbowałem legalizować kilka lat temu to po zdjęciu butli okazało się że ta nie rokuje właśnie z powodu rudej. 5 dych zapłaciłem za demontaż (5 minut pracy mechaniora) a i tak musiałem organizować inną butlę.
  • Odpowiedz
@gaily: Navigator? w trasie ok. 18 litrów/100km, w mieście nim nie jeżdżę, bo wychodzi ok. 25-30 litrów/100km
Mam też Cadillaca Deville z też dość sporym silnikiem - 4.6 litra i tu wychodzi mi ok. 11 litrów w trasie, 16 miasto.
  • Odpowiedz
@michok1984: Odpada. Nowy zbiornik sam 600zł, wielozawór 300zł, przeróbka połączeń 60zł (auto ma zbiornik 4-otworowy, dosc rzadki). Już uzgodniłem cenę, w Białymstoku robią za 200zł całość, a zbiornik mam w stanie idealnym, zero rdzy, bo spędził większość czasu w pokrowcu.
  • Odpowiedz
@michok1984: Nie da się kupić tego samego zbiornika. To zbiornik Stako, głównie sprzedawali je na eksport, a jako że auto należało do ambasady to niby ze względu na bezpieczeństwo taki wymysł wsadzili, oczywiście z polską legalizacją, ale z czterema niezależnymi zaworami. Koszt u nas w Stako takiego oryginalnego zbiornika to 1800zł. Jeśli miałbym go wymieniać, to musiałbym kupić z WIELOZAWOREM, a tutaj są cztery oddzielne ZAWORY i ma inne przyłącza,
  • Odpowiedz