Wpis z mikrobloga

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim którzy w mniejszym lub większym stopniu chcieli mi pomóc, szczególnie Potforowi i 3erpl, którzy wykazywali maximum cierpliwości. Na wszelki wypadek zamieszczę instrukcję krok po kroku co i jak zrobiłem.

Lista chałwy: @SquashPL: @szyps: @logi16: @dlugi8: @Potfur: @3erpl

Przyszedł #redmi3s od chińczyka i czo zrobicz?

Zainstalować China Dev ROM przez fastboot przy użyciu MiFlash. Generalnie zgodnie z tym poradnikiem, ale telefon podłączyłem w trybie fastboot, a nie download.
Telefon uruchomił się, zalogowałem się na swoje przygotowane do odblokowywania konto xiaomi. Potem już zgodnie z instrukcją: instalacja TWRP, od razu flashowanie nowego softu.

I jedna ważna, ale to zajebiście ważna sprawa: najprawdopodobniej kabel od Xiaomi był niepoprawny. Generalnie działać działa, ale flashować musiałem przy użyciu kabla kumpla.

A to wszystko i tak teraz nie ma znaczenia, bo jest soft global ;_;. Ale co w weekend się bawiłem to moje. Jeszcze raz dzięki wszystkim!

#xiaomi #redmi3
  • 5
@plejaplejaflejwaflejwa: ja dzisiaj wziąłem się za telefon dziewczyny który dotarł wczoraj, 20 minut i zrobione, tyle że robiłem to na komputerze, na którym już nie raz instalowałem coś odnośnie Androida więc zero kłopotów ze sterownikami ( też Redmi 3S). Małe sprostowanie co do moich rad, bo można od razu wgrać Dev przez MiFlash a nie bawić się w aktualizacje przez aplikacje Updater.
@SquashPL: bo nie da się aktualizować przez Updatera, z tego co widzę to jedyna droga to MiFlash w trybie fastboot, paru innych próbowałem. Stąd były moje problemy, bo każdy poradnik i każda instrukcja miały co innego. Kompendium wiedzy mówiło żeby flashować w trybie download, a dopiero @3erpl mi powiedział żeby flashować w trybie fastboot.