Wpis z mikrobloga

Mirki znów w pytanie z dziedziny #fotografia :)
Czy opłacalne jest kupno canona 7d mk I? Fotografia sportowa dokładnie zuzel i praca na #canon ef 70-200 f/2.8 USM
Z racji ze nie zarabiam na foto a to hobbystycznie dlatego budżet podcięty troche a moja 550d troche za słaba na to.
  • 9
@szabela: Wydaje mi się, że jak najbardziej. Miałem go przez kilka lat i byłem bardzo zadowolony. Szybki soft i AF oraz szybki tryb seryjny, co pod kątem sportu jest jak najbardziej wskazane. Crop pozwoli zaoszczędzić na szkłach o bardzo długich ogniskowych (z C 70-200 F/4 L działał rewelacyjnie). W dodatku korpus jest pancerny. Jeśli chodzi o czułość, to trochę gorzej, ale do poziomu ISO1200 użyteczne. Powinieneś być zadowolony.
@szabela: O 60D się nie wypowiem, bo go nie znam. CF, wydaje mi się, nie stanowi wielkiego problemu, bo swego czasu kupiłem kilka 8GB Lexar Pro 300x z serwerów za nieduże pieniądze na aledrogo i chodziły dobrze (są oczywiście i szybsze karty, ale wtedy patrzyłem budżetowo i przyznam, że do dziś ich używam). Wskazówka do określenia pojemności: RAW z 7D zajmuje ok 23MB.

Tak jak napisał @kj5 na szumy trzeba uważać,
@szabela: Na plus do 60d to ekran obracany (moze sie przydać).


Odnośnie Live View... w 7D do sportowych zbliżeń raczej Ci się nie przyda. Obawiam się, że za dużo ruchu, by mierzyć precyzyjnie w oparciu o detekcję kontrastu. O ile punkty krzyżowe AF w wizjerze działają bardzo dobrze, to LV jest delikatnie rzecz biorąc przeciętne, jak na mój gust. Jeśli podobne mechanizmy są w 60D, nawet z odchylanym wizjerem strzelisz co