Wpis z mikrobloga

Miraski pytanie mam na laptopie zainstalowanego W10 ale muszę od nowa postawić ten komputer. Jest on zrobiony po updacie z 8.1 i na partycji recovery laptopa jest właśnie ta 8.1 czy jest opcja że po ponownym postawieniu jakoś zainstaluje dziesiątkę/zrobię update czy coś?
#windows10 #komputery #informatyka
  • 4
  • Odpowiedz
@Keygan:
W momencie gdy zrobiłęś update z 8.1 do 10 do ms poleciłao id Twojego sprzętu i teraz keidy zainstalujesz windowsa 10 (nawet w czystej instalacji bez żadnego update'u) będziesz miał aktywowanego windowsa po pierwszym połączeniu do interenetu

Edit. W sumie w takim układzie zalecane jest wydobycie z obecnego windowsa klucza licencyjnego w razie WU i zrobienie czystej instalacji Windowsa 10
  • Odpowiedz
@koorekk: To wiem, że przy świeżej instalacji pyknie ten windows na podstawie id sprzętu ale chodzi o to, że nie mam instalki i nie chce mi się ściągać iso tylko jakoś z tej 8.1 update pyknać go jakoś.
  • Odpowiedz
@Keygan:
To już lepiej sobie ściągnij to odbicie.. Wczoraj wyszłą aktualizacja duza do windowsa 10 i będziesz i tak ssał w opór updateu po zrobienie przejścia z 8.1 na 10..

A tak będziesz miał na świeżości wszystko bo iso z serwerów MS jest zaktualizowane o update
  • Odpowiedz
@koorekk: Wiem, że był update i nie mogę się go doczekać ( ͡° ʖ̯ ͡°) mam na stacjonarnym 10 i od wczoraj co godzinę klikam sprawdź czy są aktualizacje, a to ich narzędzie niby nie dość, że pokazuje że najnowszy build to 14 coś tam to do tego pokazuje złą wersję mojego.

  • Odpowiedz