Wpis z mikrobloga

Dochodzę do wniosku, że bezsensem jest kupować laptopa 15-calowego z FullHD bo i tak i tak trzeba wszystko potem powiększać (DPI). Poza grami wyższa rozdzielczość się nie nadaje bo ikonki i teksty bez powiększania są na 15'' wyświetlaczu w FHD małe aż do bólu głowy. Zastanawiam się czy nie pozbyć się swojego lapka i kupić czegoś co będzie mniej się grzało i będzie wygodniejsze w obsłudze. Dziś przy skalowaniu większości programów dostajemy pięknego "blura" i jest gorzej niż na zwykłym HD.
#mojaopinia #fullhd #laptopy
  • 3
Dziś przy skalowaniu większości programów dostajemy pięknego "blura" i jest gorzej niż na zwykłym HD.


@polanny: wyłącz windowsowskie skalowanie i włącz sobie powiększenie czcionek/widoku w danych aplikacjach.
@Pustulka: Tylko tak: W Firefox można powiększyć czcionki, ale nie ikony zakładek (choć on akurat dobrze się zachowuje przy windowsowym skalowaniu). W Adobe Premiere, Photoshopie, Corel Draw i wielu wielu innych nie ma w ogóle takich opcji. Albo przez DPI z blurem albo wcale. Nie szukam rozwiązania. Jak pisałem to moje #przemyslenia bo naszukałem się już na temat tego dosyć dużo i nie ma skutecznego rozwiązania dopóki deweloperzy poszczególnych aplikacji sami
W Adobe Premiere, Photoshopie, Corel Draw i wielu wielu innych nie ma w ogóle takich opcji.

dopóki deweloperzy poszczególnych aplikacji sami tego nie rozwiążą a na to się prędko nie zanosi.

@polanny: I na to się faktycznie nie zanosi, bo jak sam zauważyłeś trwa to od dawna. Tobie doszedłby też inny aspekt, lepsze matryce to są te full hd, a najlepsze w laptopach to te jeszcze gorzej znośne jeżeli chodzi o