Wpis z mikrobloga

#bitcoin #etc #kryptowaluty #polska
Pozostało mi się z Wami pożegnać i z światem krypto.Zawiodłem się na kryptowalutach. Cieszyłem się że ETC rośnie, że udało mi się coś zarobić ale popełniłem błąd. Zaufałem BITFINEX, który został okradziony na kwotę 120000 BTC ( ponad 60 mln USD ). Jest to kwota której BITFINEX nie jest w stanie pokryć. Więc lada dzień ogłoszą moim zdaniem upadłość. Nie sądzę bym odzyskał moje ETC kiedykolwiek ;( Żegnajcie Panowie. Jestem #!$%@? koncertowo i koncertowo załamany bo miałem tam nie małe pieniądze :(.
  • 38
  • Odpowiedz
@BTCexpert: eh. W najlepszym dla Ciebie wypadku ukradzione środki z osobistych adresów bitgo zostaną tylko stratą indywidualną danego klienta, od początku też pisali że środki w innych krypto są bezpiecznie. W każdym razie w najgroszym przypadku odzyskasz część środków, w najlepszym przypadku całość.
  • Odpowiedz
@BTCexpert "tylko" btc skradziono z bitfinexa, wiec mysle ze jest szansa na odzyskanie etc.

Nie pierwszy i nie ostatni raz pada gielda krypto. Za kazdym razem wniosek jest ten sam: nie trzymac calej kasy na jednej gieldzie, a najlepiej w ogole nie trzymac na gieldzie.
  • Odpowiedz
@BTCexpert: nie chcę dawać Ci fałszywej nadziei ale może oni tylko tak ściemniają, że ich okradli, żeby wywołać panikę na rynku bo jakieś grubasy chcą się tanio załadować. Później ogłoszą, że jednak wszystko jest w porządku i będą działać dalej. Ostatnio Bitstamp zrobił podobny numer.
Przecież oni tam mieli portfele multisig, których nie da się okraść.
  • Odpowiedz
  • 0
@kmicic77 mozesz dac linka do tego oswiadczenia? Myslisz ze umozliwia wyplaty etc? Przy stracie 120000btc nieoznacza to upadku tej gieldy? Kurcze mam nadzieje ze tak wielka gielda podniesie sie z tego.
  • Odpowiedz
  • 3
@fdisk no gdy tylko odzyskam tonapewno napisze. Kurde takiej zalamki dawno niemialem. Ale ciesze sie ze w trudnych chwilach potraficie mimo nieporozumien wspierac mnie chociaz dobrym slowem. Dziekuje bo to prawda ze zachowuje sie czasem jak kretyn.
  • Odpowiedz
@BTCexpert nie mogę w tej chwili znaleźć konkretnego linka. Przedstawicielka Bitfinex odpowiada na pytania na reddit i wyraźnie zaznaczono, że tylko BTC zostało skradzione. Giełda ma zostać ponownie uruchomiona, aby ludzie mogli wypłacić swoje środki, ale nie podjęto jeszcze decyzji jak to ma wyglądać. Są głosy, że Bitfinex powinien wypłacić to co jest w stanie bez względu na to czy trzymali BTC czy coś innego. Oznaczałoby to pokrycie części strat posiadaczy
  • Odpowiedz
@BTCexpert myślę, że raczej pozwolą ludziom wypłacić swoje środki, bo to najprostszy i najmniej kontrowersyjny sposób, ale pewnie konsultują się też z prawnikami, co powinni zrobić. Na plus Bitfinexowi można zaliczyć stały kontakt z klientami przez media społecznościowe, odpowiadanie na pytania i szczere przyznanie się do skali kradzieży. Mt. Gox oklamywal klientów przez długi czas, zwalal winę na protokół Bitcoin, podtrzymywal nadzieje, aż w końcu niespodziewanie ogłosił niewypłacalność
  • Odpowiedz
@kmicic77: https://www.reddit.com/user/zanetackett
Tu masz adres do gościa od BitFinexu. Jeżeli coś będzie wiadomo, to na jego profilu najwcześniej. Możesz śledzić albo zapytać się go osobiście, choć będzie ciężko o odpowiedź, bo pisze, że ma zawaloną skrzynkę. Powinieneś odzyskać chociaż część moim zdaniem. Nie martw się i trzymam kciuki.
  • Odpowiedz