Wpis z mikrobloga

Od ponad roku (w drodze "do" i "z" pracy) pracuję nad pewnym projektem, który niedawno ujrzał światło dzienne.
Projektem tym jest portal Intencje.pl - Platforma Duchowej Łączności. Z uwagi na mocno ograniczony czas wolny,
którym dysponuje jest w nim jeszcze sporo rzeczy do dopracowania, ale podstawowa funkcjonalność pracuje prawidłowo.
Misją portalu jest stworzenie miejsca spotkania osób, które proszą o modlitwę z tymi, którzy gotowi są ją ofiarować.
Dodatkowo każde kliknięcie przycisku "Modlę się" pod wybraną intencją powoduje wysłanie wiadomości email z powiadomieniem do osoby,
która o modlitwę prosi. Dzięki temu wie, że ze swoimi problemami nie została sama i ma w innych wsparcie.
Pełna misja, wedle której staram się rozwijać portal znajduje się tutaj: https://intencje.pl/nasza-misja/

Intencje pozostawione w intencje.pl oprócz standardowej publikacji rozsyłane są też do serwisów społecznościowych
i udostępnianie za pomocą RSS. Pracuję nad przygotowaniem modlitewnego API, dzięki któremu będzie można
tworzyć dodatkowe aplikacje, pluginy, integracje etc.

Dzięki tym rozwiązaniom pragnę dotrzeć z prośbami o modlitwę do maksymalnej ilości osób.
Dodatkowo Ksiądz Probosz Jarosław Hinc z mojej obecnej parafii w Gowinie pod Wejherowem co środa przedstawia
intencje w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Wierzę, że taka forma urzeczywistnienia duchowej łączności odpowiada zapewnieniom Jezusa Chrystusa:
"Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie.
Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich."

Pomimo tego, że serwis to jeszcze "beta" zdecydowałem się o nim napisać po tym, jak zobaczyłem prośbę @Boczka
-> http://www.wykop.pl/wpis/18945507/trzy-razy-byl-juz-u-mnie-ksiadz-modlcie-sie-za-mni/ i reakcje na nią.
Z myślą o takich właśnie osobach pracuję nad intencje.pl. Być może jest ich więcej i będą chciały skorzystać
z takiej formy pomocy i wsparcia.

#oswiadczenie #mikromodlitwa
  • 13
@marekrz @Mr-Slimak @dendrofag Dziękuję. W chwili obecnej najbardziej potrzeba mi Waszej modlitwy, szczególnie przez wstawiennictwo św Michała Archanioła. Potrzebuję duchowej ochrony gdyż moja aktywność zdaje się strasznie uwierać złemu, który od opublikowania intencji chce mnie zastraszyć i zniechęcić. Poza tym przyda się promocja - im więcej osób pozna intencje tym większa szansa na zbudowanie potężnej wspólnoty gotowej do modlitwy.
@wykopnieta @dendrofag Pierwsze co przychodzi mi do glowy, to utworzenie dla Was grupy modlitewnej - taka funkcjonalnosc jest juz w intencjach. Moge ja podpiac pod subdomene mikromodlitwa.intencje.pl a @dendrofag bedzie jej administratorem. W grupie mozna rozmawiac podobnie jak na mirko, są powiadomienia, będzie można się na wzajem wołać. Niedługo skończę system powiadomień o nowych prośbach o modlitwę. Każda z osób w grupie mikromodlitwa dostała by powiadomienie. Potem dzięki sekcji "Za które się