Wpis z mikrobloga

Jest opcja, aby pojechać do kuzyna do #uk , miasto Crewe, sytuacja wygląda tak:
-dach nad głową jest
-postaram się tam być na tą niedziele/poniedziałek
-daje mi to max 7 tygodni bycia tam (ostatni tydzień września już muszę być w Polsce, studbaza)
-nie mam wyrobionego NIN #nin (podejmę się tego zaraz po przyjeździe, ile to może trwać?)
-0 doświadczenia w pracy na magazynach etc.

1. Jest szansa na znalezienie pracy w trakcie wyrabiania NIN i ogólnego zarobku w takiej sytuacji i porze roku?
2. Raczej wyjdę na + ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
3. Ewentualny bilet z #manchester do Crewe kupie na miejscu XD?

  • 17
@devel9k: A masz płacić za mieszkanie? Jeśli nie to powinieneś spokojnie wyjść na swoje, jeśli ktoś zatrudni. Teoretycznie nie trzeba mieć NINu do pracy, tylko zaświadczenie że się czeka (a i bez tego po znajomości zatrudnią, przed wizytą), w praktyce to tylko dobra wola pracodawcy się okazuje i mogą Cię nie zatrudnić w ogóle. A w 7 tygodni możesz tego NINu nie doczekać.
@devel9k: www.trainline.com tu kupisz bilet do Crewe. Ceny sa pomiedzy 3-13.50£.
Mozesz tez kupic na stacji. Jak uzyjesz karty do zakupu w internecie, to pamietaj ze potem poprosi o wlozenie tej samej kart w automacie do odbioru biletu na stacji w celu autoryzacji.
@devel9k: pracodawca moze Ci wyrobić tymczasowy NIN także nie musisz się o to martwić. Jak pracowałem w Londynie to miałem 3 różne niny u 3 róznych pracodawców bo każdy złożył oddzielny wniosek ( ͡ ͜ʖ ͡)
@YumiHarajuku
@losbaltica
Ludzie z którymi jechałem (dziewczyna co mieszka w Anglii i chłopak co rok temu był) mówią, że skoro znam język to nie ma powodu aby się martwić, daje sobie 2 tyg na znalezienie czegoś, znajdę zostaje do końca września :)
Jutro opiszę dlaczego nie wybierać busa, którego firma zajmuje się przewozem psiaków i paczek xD