Wpis z mikrobloga

#uprawnienia
#budownictwo
#praca
#pytanie
#pytaniedoeksperta
pracowałem 2 lata na budowie a teraz mam zamiar trochę w biurze projektowym
mam pytanie dla bardziej doświadczonych ... robić teraz uprawnienia do kierowania a następnie do projektowania czy poczekać chwile i zrobić od razu do projektowania i kierowania??? chyba bardziej ekonomicznie zrobić oba na raz... ale z drugiej strony jak zrobię teraz do kierowania to automatycznie wzrośnie mi pensja ....
  • 6
  • Odpowiedz
@gdzie_ja_jestem:

ale z drugiej strony jak zrobię teraz do kierowania to automatycznie wzrośnie mi pensja ....

W sensie w biurze proj. ktoś Ci podwyższy pensje, bo zdasz uprawnienia do kierowania?
Jeśli nie masz widoków na robotę z wykorzystaniem uprawnień (albo np. wiesz, ze nie będziesz mógł nic na boku prowadzić) to ja nie wiem po co uprawnienia.
Wszyscy myślą, że uprawnienia to jest super ekstra rzecz. A prawda jest taka, że
  • Odpowiedz
@gdzie_ja_jestem: kolejna ważna uwaga - jeśli nie awansowałeś choć na cokolwiek pomiędzy inzynierem a kier. robót (np. majster albo mistrz, zależy od firmy) i nie przepracowałeś choć 1 budowy (a lepiej co najmniej 2óch) to przy ewentualnym powrocie do wykonawstwa będziesz zmuszony w wieku 28-30 lat szukać roboty na najniższym stanowisku, gdzie nawet jakbyś obciął swoje oczekiwania finansowe to Cię nie będą chcieli brać, bo dojdą do wniosku, że jesteś wybrakowany
  • Odpowiedz
@gdzie_ja_jestem w biurze też zaczniesz od zera, info z budowy owszem fajne, ale z punktu widzenia biura masz być trybikiem w maszynie, liczy się efektywność, a nie to, że masz szersze spojrzenie i znasz technologię co w pewnym przypadkach faktycznie może przełożyć się na wyższą jakość generowanej dokumentacji, ale mimo wszystko jest mało znaczące. Do tego w biurze standardowo dostaniesz mniejszy hajs.
Generalnie sam widzę po tekstach, że nie jest wesoło, ale
  • Odpowiedz
@gdzie_ja_jestem: Anegdota: znajomy w biurze proj. w Niemczech został wezwany do dyrektora, bał się, że go zwalniają. Gość mu na to, że w zeszłym miesiącu został 2h po pracy i on nie ma jak mu zapłacić za to, bo w firmie nie ma nadgodzin i jest problem. Życzę sobie i Tobie takich problemów.
  • Odpowiedz
@inyourface: widzę instytucja sama w sobie, sam sobie odpowiadasz :D
często widzę ogłoszenia typu "inżynier budowy - uprawnienia mile widziane" - generalnie nazwa funkcji często nie ma wiele wspólnego z rzeczywiście wykonywanymi obowiązkami. Oczywiście, ładniej to wygląda na świadectwie pracy, ale co się wykonuje rzeczywiście to często zupełnie inna bajka. Jeśli pracodawca podchodzi racjonalnie do rekrutacji to nie będzie to miało znaczenia jakie stanowisko się zajmowało w poprzedniej pracy.

@gdzie_ja_jestem:
  • Odpowiedz
@bohun89: sorry, to był wyrzut wynikający z gorszego nastroju. Poza tym mam wrażenie, że mi kiedyś zabrakło pewnych informacji, nie uzyskałem ich od starszych albo bardziej ogarniętych i to chyba próba przekazania innym tej wiedzy, której mi zabrakło kiedyś, do której musiałem dojść sam (pewnie wolniej niż inni, na pewno z swojej winy).
  • Odpowiedz