Wpis z mikrobloga

Ale mi się śmiać chce z wszystkich mirków tak aktywnie polecających wszystkim ostatnio konto w #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank #tmobile.

Wszyscy inni byli tragiczni, #mbank już dawno wszystkim był odradzany, #pkobp czy #pekao także, nie mówiąc o #bzwbk. "Oj, nie można pozwolić, żeby nas banki doiły, darmowe konto w banku jest ich zasranym obowiązkiem, tylko T-Mobile".

Teraz czytam, że wielu z posiadających tam konto jest rozczarowanych, bo zmienili jakieś opłaty i będą z was zdzierać.

Tak działa właśnie #bankowosc, którą hejtowaliście. Nie podoba mi się wiele rzeczy, banki trochę za bardzo nas, zwykłych szaraków, doją, ale zawsze mnie śmieszył ten hejt na #mbank, który to ponoć jest zły, a wszyscy inni, a zwłaszcza T-Mobile, zajebisty. Ja mam przynajmniej darmowe bankomaty, płacę tylko za ubezpieczenie karty (które nie jest obowiązkowe) i mam kilka darmowych kont oszczędnościowych (w tym w innej walucie). Gdzie ten zły mBank, bo ja właśnie nie czuję się źle przez nich traktowany...
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bialy_Mis: Właśnie o to chodzi, że beka z tego "uciekania". Każdy bank na dobrą sprawę jest kiepski, bo każdy co jakiś czas coś wygodnego dla Ciebie zmieni.

Przeniesiesz konto i Twój nowy bank coś zmieni.

I tak ciągle.

Po prostu śmieszy mnie to hejtowanie jednego banku, skoro ten polecany sam za jakiś czas i tak coś odpieprza ;) Tak dziala bankowosc...
  • Odpowiedz
@eMJot: Przecież w tym okresie kiedy bylo to oplacalne to warto bylo mieć tam konto. Teraz można przejść gdzieś indziej, przeciez to żaden problem. Poza tym konto nadal może być bezpłatne przy spelnieniu kilku warunków.
  • Odpowiedz
@cincin27: Sync był tani bo musiał przyciągnąć nowych klientów. Teraz tak samo robi smart bank - wszystko jest za 0zł. To stała zagrywka banków - Idea na promocję z MoneyManią (100zł za otwarcie konta) obniżył do 0zł opłatę za konto, kartę, wypłaty z bankomatów. Wiadome jest, że jakiś czas po promocji te opłaty wzrosną.
  • Odpowiedz
@szcz33pan: Żaden problem przenieść konto ?
Chyba, ze jesteś studentem tak jak @cincin27
Mój czas jest więcej wart nie zachód przenoszenia konta, stałych zleceń, wyrabiania kart, zmiany aplikacji, przyzwyczajeń, loginów, haseł itp. Jeśli wyrabiam regularne kwoty na obecnym rachunku to tak naprawdę mnie podwyżki nie dotykają.
Mam wrażenie, że te podwyżki dotykają tylko tych, którzy z kont po prostu nie korzystają i nie są w stanie wyrobić limitów.
  • Odpowiedz
@Supaplex: W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś. Jak mocno używasz konta, to masz odpowiednie wpływy i ruch na karcie - spełniasz kilka warunków i konto pozostaje darmowe.
Jeśli nie korzystasz z konta, to opłaty Cię dotykają, ale wówczas przenieść konto łatwo bo jak sam zauważyłeś tacy ludzie praktycznie konta nie używają, więc przeniesienie konta to chwila (nie wiem jak Ty zakładałeś konto w Alior Sync, ale mi to zajęło 5 minut).
  • Odpowiedz
@szcz33pan: No to po cholerę narzekać na usługę z której się nie korzysta ?
Ja korzystam z kilku banków (ze względu na obiekcję rozmowy nie wymienię nazw) i przeglądając podwyżki stwierdziłem, że nie warto przenosić konta, ponieważ często podwyżki mnie nie dotyczą, albo są dla mnie nie opłacalne.
Stąd nie kumam tego hejtu...
  • Odpowiedz
@Supaplex: Jak ktoś dostaje np. raz w miesiącu kredyt studencki czy np. stypendium to jednak konto musi mieć. To jednak za mało aby na dzisiejszy dzień mieć konto darmowe w #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank
Co takim ludziom byś zaproponował?
Ja hejtu też nie kumam, ja za konto nie płacę, bo podobnie jak Ty go używam sporo, ale zauważam, że cały świat nie działa tak samo jak ja.
  • Odpowiedz
@eMJot: ja mam w mbanku od lat i jeśli normalnie pracujesz i robisz zakupy to ta opłata za kartę cię nie dotyka tak bardzo. Wykopki zarabiają przecież po 15k, ale jak jakiś bank wprowadza jakąś opłatę to jest hejt i zmieniają konto po kilka razy w roku, albo operatora komórkowego bo gdzieś wychodzi miesięcznie 2 zł taniej. A każdy bank po zdobyciu określonej ilości klientów wprowadzi jakąś opłatę żeby pozbyć
  • Odpowiedz