Wpis z mikrobloga

emigranci, wielokulturowość cacy, miłość do migrantów, przecież Papa tak wyraźnie mówi


@adachoo: Ok, podaj nam swoją kontr-interpretację tego co mówi Franciszek.
@drhipis: miliony zdań o imigrantach, biednych i wykluczonych? Ja bym powiedziała, że kilka zdań, góra kilkanaście. Z tego co widziałam w prawicowych źródłach pojawiło się po jednym artykule w tym temacie albo może coś przeoczyłam.
@terion: piszę o pobycie w Polsce, a nie o wszystkich wypowiedziach. Tak samo o aborcji mogę znaleźć wiele wypowiedzi, chyba nie uważasz, że w całej posłudze wypowiedział się w tym temacie raz i to jednym zdaniem?
piszę o pobycie w Polsce, a nie o wszystkich wypowiedziach.


@ewwwel:
W Polsce mówił więcej o imigrantach niż o aborcji. Dlatego media mówią więcej o tym co powiedział o imigrantach, niż o tym co powiedział o aborcji. A OP by chciał, żeby media zamiotły pod dywan ten najwyraźniej niewygodny dla niego temat. Gdzie sens i gdzie logika?
@terion: dlaczego zamiotły pod dywan? Chyba przesadzasz. Raczej chodzi o to, że to wizyta głowy Kościoła w związku z Światowym Dniem Młodzieży, a zrobili z tego przyjazd człowieka, który rozkaże nam przyjąć uchodźców.
I sam fakt, że nagle TVN czy GW interesuje co nam nakazuje Kościół, czy to nie to środowisko, które chce rozdziału państwa od Kościoła?
I sam fakt, że nagle TVN czy GW interesuje co nam nakazuje Kościół, czy to nie te środowisko, które chce rozdziału państwa od Kościoła?


@ewwwel: A co ma jedno z drugim wspólnego? Można mieć rozdział, a jednocześnie słuchać jak papież mądrze gada. Z tego co wiem, to Franciszek też jest raczej zwolennikiem tego rozdziału.

Raczej chodzi o to, że to wizyta głowy Kościoła w związku z Światowym Dniem Młodzieży, a zrobili