Wpis z mikrobloga

Jako że pomysł na publikowanie w tagu zdjęć z innych miast spotkał się z aprobatą, na pierwszy ogień idzie katowicki Nikiszowiec, w którym zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Architektura i klimat podobne do Księżego Młyna, tyle że stan całego osiedla nieporównywalnie lepszy. Niuanse jak czerwone malowanie wokół okien czy proste elementy zdobnicze cieszą oko i wprowadzają poczucie przytulności, a powoli toczące się życie sprawia, że chce się tam pozostać dłużej. Nie przypadły mi za to do gustu motywy mające przyciągnąć turystów (m.in. szyldy), ale nie można mieć wszystkiego :)

Jest też łódzki akcent: zapraszam do pierwszego komentarza ;)

Zachęcam do obserwowania mojego tagu #miastomeneli.

#katowice #fotografia #mojezdjecie
Pobierz punkgrrl - Jako że pomysł na publikowanie w tagu zdjęć z innych miast spotkał się z a...
źródło: comment_WWTNUbccmuqKaMEgfA6ejYqAqROp4cft.jpg
  • 19
Nikiszowiec jest trochę przereklamowany. Jak chcesz poczuć prawdziwie fajny klimat to zapraszam do Czerwionki - architektonicznie osiedle nieco inne (bardziej wille niż bloki), wg mnie ciekawe, ale też osiedle robotnicze. Natomiast różnica jest taka, że w Czerwionce wszystko jest skąpane w zieleni, zadbane, pod domami "omy" (babcie) uprawiają ogródki i tak dalej. Na Nikiszu jest niestety mocny syf.
@sylwke3100: Tyle jest jeszcze miejsc o fajnym klimacie, które chciałabym obejrzeć...
@crystalHaze: Z kadrem jest taki problem, że zdjęcie było robione z dołu (nie dałam już rady strzelić jeszcze raz, lepiej), a moje kadry są zwykle mocno geometryczne i idealnie proste. Niestety, z gówna bata nie ukręcisz i wyszło tak sobie. Chyba że chodzi o coś innego? :P
@AllOver: Trochę ludniej niż podczas mojej wizyty :)
@szyy: Brzmi
@punkgrrl: https://goo.gl/maps/sKWPMd6MVYD2

Polecam Wychowywałem się tam 15 lat choć sama okolica zbyt mocno się nie zmieniła to zmieniło się wokół tzn kopalnia doszła do likwidacji i wielkie połacie terenu kiedyś zamknięte dziś są otwarte, zniknęła wąskotorówka (ta która ostatnich latach życia woziła na Chechło z Bytomia i Tarnowskich), wiele budynków zlikwidowanych. Ehh szkoda że wtedy mnie to tak nie interesowało bo było zbyt zwykłe oczywiste. Po zmianie zamieszkania zacząłem żałować tego
@crystalHaze: Rynną chciałam trochę przełamać, żeby nie była tak do bólu centralna, ale może faktycznie tak sobie wyszło. Powinnam mieć jeszcze RAWa, może warto jeszcze pokombinować.
@sylwke3100: Faktycznie, wygląda na klimatyczne miejsce. Wiadomo, że takie rzeczy docenia się dopiero po latach, taka kolej rzeczy ;)
@B_P_R_D: W każdym razie wygląda uroczo :)
@punkgrrl: pojedź do nikiszowca czy nikiszowic już nie pamiętam. Ciekawe jak wybrniesz stamtąd. Ale tam jest niebezpiecznie, za to sól ziemi czarnej itd itd :) Jest gdzieś w centrum katowic taka kamienica twórcy lalek do teatru lalkowego i stary dworzec w kato, ale w środku. Stary stary. Kasy, auta, tunele itd.
edit; a to widzę że byłaś w nikiszu. Co tak mało zdjęć? Kościół, podwórka? Tam kiedyś na którymś podwórku podpalili