Wpis z mikrobloga

Stoję przed wyborem kierunku magisterki. Jestem po ziipie na UEKu w Krk. Swoja karierę zawodową chciałbym związać z Sapem. Cały czas tez staram się aplikować na staz/junior consultanta. Przerobiłem parę kursów na opensap i udemy. Teraz biorę się za przypomnienie sobie SQLa.

Dlatego pytam was na jaką magisterkę się wybrać ?

Krk:
Uczelnia:UEK
Kierunek :Zarządzanie.
Specjalnosc: Logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw.

Niby specjalność fajna ale już sama uczelnia średnia. Z tego co wiem to zero SAPa jedynie Excell. W razie niepowodzenia w konsultingu można zawsze w jakimś dziale zaopatrzenia pracować.

PK z tego co widzę nie ma Logistyki.

Rzeszów:
Uczelnia:PR
Kierunek :Logistyka.
Specjalnosc:

Zarządzanie transportem w logistyce
Logistyka dystrybucji i handlu
Logistyka służb mundurowych
Logistyka lotnicza

Czyli nic pod SAPa jednak z tego co wiem od znajomego jemu udało się tam zrobić jakiś podstawowy certyfikat z obsługi samego SAPA.

Czy może coś innego jeszcze?

#sap
  • 27
@pschemo:
1. @Kokos ma rację. Studia niewiele dają w starciu z prawdziwym systemem, projektem, wymaganiami biznesowymi klienta.
2. Ale.... ....skoro nie miałeś styczności z systemem to moim zdaniem warto się zastanowić na wyborem uczelni, gdzie będziesz mieć.
3. Czemu tak się uparłeś na logistykę? Może poszukaj jakiejś informatyki.
4. Tym niemniej kierunek nie jest ważny. Bardziej to czy na uczelni działa jakieś koło naukowe związane z SAP.
4. Ze znanych mi
Logistyka dystrybucji i handlu


@pschemo: To jest fajne w Rzeszowie, ale...
Spójrz na pracuj.pl, goldenline i linkedin gdzie jest więcej ofert pracy.

Ja jeszcze nie mam wyższego, praca inżynierska leży, bo mam mnóstwo projektów.

Ja na Twoim miejscu dałbym 85% nacisku na rynek pracy i 15% na studia. Bo nawet jak studia troszkę "gorsze", to więcej możliwych prób otrzymania pracy. :)
F5 : #sap

Znalazłem coś .
Uniwersytet ekonomiczny w Katowicach.
Inżynieria systemów informatycznych zarządzania.
Katowice mam 200 kilometrów blizej co daje mi sporą oszczędność czasu. Zawsze można szukać pracy w Krakowie.

Przedmioty mocno informatyczne z tego co widzę pod bw i bi więc rodzi się pytanie czy pracodawcy bardziej stawiają na wiedze biznesowa z obszaru logistyki/planowania produkcji/rachunkowosci i finansów czy właśnie na wiedze informatyczna?? Bo sam myślę głównie o sap ERP

Aha