Wpis z mikrobloga

#abonament #orange #njumobile #virginmobile #play #plus #telefony #prepaid #karta #nakarte #gsm

Mirki, doradźcie - karta czy abonament.

Orange proponuje mi przedłużenie umowy na 20 miesięcy oferując za 29,90 zł nielimitowane rozmowy i sms do wszystkich sieci (nie wliczając niestety stacjonarnych) oraz pakiet 4.5 GB internetu. Dodatkowo, po wykorzystaniu tych 4.5 GB miałbym możliwość korzystania z pakietu 15 GB, który jest podpięty do tego konta abonenckiego.

Na początku oferta wydała mi się niezła. Jednak popatrzyłem po ofertach na kartę i taki nju mobile oferuje to samo, z tym że jest 10 GB internetu zamiast 4.5 GB. No i nie jestem związany żadną umową. Virgin Mobile za 29 zł też daje ofertę no limit, z tym że pakiet internetowy jest 5 GB dla osób przenoszących numer z innej sieci (czyli np. dla mnie).

Jeżeli chodzi o moje wymagania, to do tej pory przy intensywnym korzystaniu z neta schodziło go ok. 5 GB miesięcznie, więc taka ilość powinna mi wystarczyć.

Podsumowując - wiązać się na 20 mc umową za 29, 90 zł/mc z masą internetu, czy brać kartę i za tę samą cenę mieć ofertę no limit i mniej neta?
Jak to w ogóle wygląda z przenoszeniem numerów przy tym obowiązku rejestracji karty, który wszedł razem z nowelizacją ustawy antyterrorystycznej? Mógłbym sobie kupować co chwila nowy starter i po prostu za każdym razem rejestrować kartę na nowo, czy są jakieś ograniczenia?
  • 5