Wpis z mikrobloga

Sposóbów na dorwanie się do wartości z sesji w socketach widziałem kilka z czego niektóre wymagały instalacji dodatkwych modułów. Nigdziej jednak nie mogę znaleźć sposobu, poradnika w drugą stronę tzn. posiadając jakąś wartość w sockecie chciałbym ją zapisać do sesji. Czemu tak? mam aplikację, która tworzy stoliki z graczami. Gdy zbierze ich się 3 otwiera nową kartę i rozpoczyna się gra. Teraz jeżeli jakiś dowcipniś wklei adres do paska url będzie to dosiądzie się do stolika. Chciałbym w app.route sciągnąć wartość z sesji i wtedy miałbym pewność czy dany delikwent powinien wejść czy go przekierować na inną stronę.
#javascript #nodejs #programowanie
  • 4
@sokytsinolop: może rozwiąże nie wiem czy do końca wszystko rozumiem.
1. Zbiera się 3 ludzi w roomie.
2. Otwieram im nowe karty z grą.
3. W routes mam pewnie zdefiniowane router.get(/adres, autoryzacja) oraz strategię dla autoryzacji.
4. Przechodzą pomyślnie(przynajmniej powinni bo to tych trzech co zawsze powinni przejść autoryzacje)
5. Reszta od teraz gdy będzię chciała wejść pod adres będzie zawsze przekierowywana.

1. Skąd wziąć token i czy powinien on być
@SebixBezKaryny: ja bym przypisał użytkownikowi numery pokoi do których moze wejść (aktywne gry czy coś) i jeśli może to wchodzi jeśli nie to nie, a websocketem przesyłał tylko id usera i jego token (autoryzacji) zeby wejść id i token musza sie zgadzac i user musi byc zapisany do pokoju
@sokytsinolop: dobra już rozumiem tylko znów dochodzimy do pytania z początku jak do użytkownika przypisać numer pokoju? w pliku app gdzie tworze pokoje nie będzie mi widzieć req.user natomiast w routes gdzie po pomyślnej weryfikacji mógłbym dorwać się do obiektu użytkownika i dodać pole rooms i tam wpisać te wartości znów nie będzie widzieć mi wartości z app.