Wpis z mikrobloga

Ciekawostka i krótka historia powstania serwisu #wykop

Wykop.pl został stworzony 28.12.2005 przez Piotra Chmolowskiego, wówczas ucznia szkoły średniej, wraz z grupą programistów "yume.pl". Choć w kwietniu 2006 Chmolowski nie miał jeszcze konkretnych planów odsprzedania serwisu, to latem tego samego roku jedynym właścicielem portalu stał się prywatny inwestor Tomasz Drożdżyński. Holenderski Garvest, fundusz inwestycyjny typu private equity, zainwestował w serwis kwotę 600 tys. zł. Obecnie wykop.pl należy do poznańskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością "Wykop", wpisanej do rejestru przedsiębiorców 16 maja 2007 pod numerem 0000280651; jej prezesem jest przedstawiciel funduszu, Arthur van Wijck Jurriaanse. W spółce udziały posiada również Drożdżyński, który w kwietniu 2009 przyznał, że wykop.pl ma w końcu przynieść pierwsze zyski, przy przychodach na poziomie około 1,5 mln złotych.

Ekipa:

Tomasz Drożdżyński (t_d) - główny administrator
Michał Białek (m
_b) - marketing manager
Maciej Kiner (maciejkiner) - programista
Krzysztof Tomicki (krzytom) - programista

Jedynie te osoby są znane, ale pracowników jest przypuszczalnie więcej.

Porządku pilnuje piątka moderatorów wybrana spośród użytkowników serwisu, lecz ich tożsamość poza @fanzonunem nie jest znana.

Zrzut dyskusji o tym jak powstała nazwa Wykop.pl

Źródło
RUNDMC - Ciekawostka i krótka historia powstania serwisu #wykop

Wykop.pl został st...

źródło: comment_m7F88Z4qtkI2EgO6XeddU8bW1UNI8Ib6.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
Ekipa:


Tomasz Drożdżyński (t_d) - główny administrator

Michał Białek (m_b) - marketing manager

Maciej Kiner (maciejkiner) - programista

Krzysztof Tomicki (krzytom) -
  • Odpowiedz
@RUNDMC: nie-kradzione.pl Cx
A tak od siebie dodam, że pamiętam bar-camp w Poznaniu, gdzie młody @m__b opowiadał przed moją ekipą do kamer, że wykop.pl będzie kiedyś polskim diggiem. Ehh to było 8-9 lat temu (:
  • Odpowiedz
@chilling: ja tutaj trafiłem przypadkiem z 8 lat temu, kolega z którym prowadziłem stronę polecił mi żebym wrzucał co jakiś czas tutaj linki do artykułów. Skutek był taki sobie ruch z tych linków marny, ale dzisiaj to jest inna bajka, jeden dobry link z głównej w hot potrafi wygenerować nawet 20 k wejść, więc co by nie mówić to wykop jest potężnym serwisem.
  • Odpowiedz
@mpmp-pmpm: no niestety nie. ZA duzo jest biznesów IT, ktore ssa bardzo dobre. Znałem nawet takie, które były tak kozackie, ale:
- brak kapitału, grupa traci zapał po 1-2 walki
- pomysł za szybko wchodził na rynek

Nim jeszcze był FB w Polsce miałem okazje poznac polsich aniołów biznesu z branzy IT i w sumie w Polsce nie ma tak duzych pieniedzy by było stać na włozenie w IT w
  • Odpowiedz
@posuck: też go dobrze pamiętam, jak by nie patrzył to znana postać, choć kontrowersyjna. Była tu swego czasu nawet aferka czy fanzonun jest bootem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz