Wpis z mikrobloga

Tl;dr jak powinno wyglądać repo na gicie żeby dobrze się go używało na różnych OS-ach i IDE?

Używam gita poprzez wbudowane narzędzia Visual Studio i jest bardzo spoko, ale umiem też ważniejsze rzeczy zrobić z konsoli. Chciałbym zrobić drugiego brancha i czasem okazjonalnie pracować z linuksa. Jak do tego podejść? Z wiadomych powodów nie mogę użyć VS, więc część plików z repo jest zbędna, zaś IDE/kompilator na linuksie może chcieć dodawać nowe.

#git
  • 9
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Nie musisz tworzyć nowego branch'a a jedynie dodać pliki generowane przez wszystkie IDE do .gitignore. Projekt otwierasz tam gdzie ci pasuje i nie commitujesz zmian związanych ze swoim środowiskiem developerskim czyli wszystkie pliki i foldery generowane przez IDE powinny być w .gitignore.
@kowski1988: branch byłby po to żeby móc w spokoju pracować na dwóch komputerach.

@franciss: głupie pytanie, ale czy to powszechna praktyka? Na początku przy tworzenia repo dodałem do ignorowanych plików wszystko zgodnie z jedną z wypowiedzi na SO, wg. której pliki projektowe się normalnie commituje.

@interface: ok, poczytam.
@frogi16: Już dawno nie pracowałem z C++, ale polecałbym zainteresować się CMake. Na Git wrzucasz kod źródłowy wraz z konfiguracją CMake, a ten ogarnie potem generowanie projektów pod konkretne ide.

Czy obcinanie plików IDE to powszechna praktyka? W sumie kwestia umowna, widziałem wiele projektów z plikami visuala, opensource często wisi na gcc + make, a każdy dłubie w czym tam chce lokalnie.

W Androidzie często się tego pilnuje bo niektórzy lubią
@3mpty: ok, dzięki. Co do cmake to miałem z nim tylko krótki kontakt, a póki co nie mam czasu na nic więcej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Zastanawiało mnie to robienie repo niezależnych od IDE bo co czytam w internecie to inna opinia.