Wpis z mikrobloga

Napisałem swoją drugą aplikacje #android.

Dzięki Endoscope możesz połączyć bardzo szybko dwa urządzenia android następnie przesyłać pomiędzy nimi obraz na żywo z kamery za pomocą sieci wi-fi. Aplikacja świetnie się sprawdza do zaglądania w trudno dostępne miejsca.

Jedno urządzenie pełni rolę hosta streamującego a drugie łapie stream. Wszystko za pomocą protokołu RTSP.
Połączenie dwóch urządzeń może odbyć się za pomocą:

- QR CODE - jednym urządzeniem zeskanuj kod qr code na w którym zapisany jest adres ip.

- NFC - Aktywuj nfc następnie przyłóż urządzenia do siebie aby przesłać adres ip.

lub wpisać adres ręcznie.

Mirki szukam code review, cały projekt jest open source na githubie:
https://github.com/hypeapps/Endoscope

Dostępna na google play:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.hypeapp.endoscope

#androiddev #chwalesie #programowanie #codereview #aplikacje #googleplay #android
szyna55 - Napisałem swoją drugą aplikacje #android. 

Dzięki Endoscope możesz połąc...

źródło: comment_ymWbdTlcOHPQzGn4rUoJy6DqaZkj8Tkp.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
@szyna55: Dobra robota, fajnie wygląda. Jak będę miał trochę czasu to postaram się obadać źródła :)

Na pierwszy rzut oka:
* niepotrzebnie commitowany katalog .idea na gita, przy pracy z większą ilością osób niestety sprawia to problem
* brak formatowania, czasem za dużo pustych linii, czasem brak spacji po nawiasach - używaj formatowania kodu, nawet defaultowy formatter wystarczy
* niektóre metody mogłyby
  • Odpowiedz
  • 0
@Adrian00: możesz próbować na gorszych, ale może być różnie zależy czy chcesz sobie stworzyć, daj zarys projektu to może coś wymyślimy, bo wysyłanie danych ze słabych Chińczyków spoko ale odbieranie danych na nie to już słabo
  • Odpowiedz
  • 0
@Adrian00: ja bym użył RPi ale może być drogo, ale zdecydowanie będzie mniejszy pobór prądu i wszystko na Linuksie (obecnie mamy rok Linuksa)
Tez chciałem monitoring zrobić właśnie na RPi a stare telefony to dobry pomysł tylko trzeba by było ekran wygasić
  • Odpowiedz
  • 0
@Adrian00: misiu poprosisz Pana Szynę55 to Ci napisze te 5 linijek kodu, kliknięcie "wyłącz ekran" na wyświetlaczu plus włączenie go klawiszem menu to nie problem
  • Odpowiedz