Wpis z mikrobloga

@pawlo74: na trolbox ktoś napisał że moc atakująca 98GH jest zbyt mała by dokonać skutecznego ataku i zbyt nie opłacalna finansowo. Myślę że moc sieci ETC będzie dalej rosła co skutecznie uniemożliwi atak. Bo taki atak jeśli by się udał to nasz ETC stracimy bezpowrotnie. No i ta sama osoba pisała że jeden z basenów ETC ma już moc 150GH. Ja nie wiem jaki i który bo nie interesuję się kopaniem
czy to prawda?


@pawlo74: nie realne dopóki moc sieci ETC jest dużo wyższa niż sieci atakującej. Tak samo możliwy teoretycznie jest atak na BTC ale nieopłacalny ( ale możliwy np gdyby rządy wszystkich Państw przeznaczyły swoje budżety na skuteczny atak na sieć BTC to by skutecznie zniszczyły BTC )
@pawlo74: atak >50% na ETC ma taki sam sens jak atak >50% na BTC - niby można, ale de facto atakujący piłuje gałąź na której siedzi i korzystniejsze dla niego byłoby po prostu zwyczajne kopanie, w szczególności, że posiadając więcej niż połowę mocy zbierałby (oczywiście statystycznie) ponad połowę generowanych bloków, a jeśli w eterze jest mechanizm regulowania trudności, to bardzo szybko tylko atakujący mógłby kopać rentownie, reszta musiałaby wycofać się z