Wpis z mikrobloga

Mirki korzystajacy z #yanosik - mam pytanie odnośnie praktycznej części korzystania z aplikacji podczas jazdy.
Korzystam z aplikacji na #iphone 5s.
1) Czy muszę za każdym razem przed rozpoczęciem jazdy klikać w ikonkę ustawienia (na ekranie nawigacji) i następnie ikonkę "Play" by rejestrowało mi przejechane kilometry, czy jest może jakaś opcja by automatycznie rejestrowało mi kilometry przy włączeniu aplikacji?
Zacząłem się nad tym zastanawiać, ponieważ znajomy, który też korzysta z yanosika na iphonie 4s powiedział mi, że ani razu nie musiał włączać rejestrowania kilometrów, a jednak ma nabite kilka odznak.

2) Jadę sobie na trasie - yanosik włączony, rejestracja kilometrów włączona (informuje mnie o tym czerwone kółko obok ikony Zgłoszeń), jednak jak dostanę smsa, bądź ktoś do mnie zadzwoni, to rejestracja kilometrów się wyłącza i wyświetla się podsumowanie trasy. Wkurza mnie to bardzo, bo kursuje sobie po drogach ekspresowych na dłuższych dystansach i chciałbym dostać podsumowanie po przejechaniu całej trasy, a nie koniecznie kombinować z ponownym włączaniem rejestrowania kilometrów podczas jazdy przy sporych prędkościach na trasie.
Zawołam jeszcze @Yanosikpl :)
  • 5
  • Odpowiedz
@Antonyo77: Trochę niedorobiony? Yanosik na ios jest upośledzony względem andka. Chyba nawet na windowsie wygląda lepiej. Co jakiś czas traci połączenie, brakuje multum opcji, nie działa przy wygaszonym ekranie i można tak wymieniać bez końca :(
  • Odpowiedz
@saltacme: kilometry do rangi zlicza caly czas, wystarczy kliknąc ikonke i jechac... Sam przelaczy na ekran zglaszania jak wykryje ruch. A ta rejestracja kilomentrow to chyba tylko zeby na koncu trasy sobie fajne okienko wyswietlic ze statystykami, a tak to do niczego nie potrzebne i w sumie jestes pierwsza osobą ktora tego uzywa :p jak szwankuje to to samo zrobisz komputerem w samochodzie - srednia prędkosc i dystans
  • Odpowiedz