Wpis z mikrobloga

@gali20: hahahahaha takie plotki jak @dox1993 przy zatrzymaniach obywatelskich rozplakują sie jak dziewczynki, bo kary nie chcą. Podejrzewam że jak by trafiło na ciebie @gali20 byś chyba proponował więcej za nie wzywanie itd:)
@Vincenzo: nie idzie i jest mega trudne, dlatego takie kontrole itd albo policji można rozbić o kant dupy, pasażer musi zeznać ze jedzie z człowiekiem za pieniądze i go nie zna. dlatego robi sie tzw kontrolowane zatrzymania, gdzie to pasażer jest zatroskany o brak paragonu i czy aby nie popełniono przestępstwa skarbowego:)
@dox1993: Ja miałem, jeżdzę sobie czasami w weekendy. Tak się niefortunnie zdarzyło ze nie zauważyłem zakazu zawracania jak podjeżdżałem do zatoczki autobusowej po grupę pasażerów. Mandacik 100 pln i 5 punktów za zawracanie na zakazie. Przy policjantach poprosiłem grupkę o anulowanie kursu i aby zamówili następny jak ja się wyloguje. Przy nas po 3 minutach kolejny uber przyjechał i zabrał grupkę. Pogadałem sobie z policjantami, pośmialiśmy się itp. Dowiedziałem się przy
@gali20: no z takim argumentem to trudno polemizować, ale czego spodziewać sie po takim poziomie wypowiedzi ogólnie na wypoku:) (pic rel)

@dox1993: zatrzymania robi sie przeważnie w 6-8 osob, w tym 1-2 pasażerów i osoby, które w celu pomocy policji nie pozwalają odjechać do ich przyjazdu delikwentowi

Eee Janusz ale daj też kontekst tego wpisu
Zlotowa...
@dox1993: Uber jako etat jest totalnym nieporozumieniem, chyba ze jeździsz elektrykiem i masz zerowe koszty, wtedy te 500-600pln dziennie jest realne. Sam nie wierzyłem dopóki nie spotkałem kolesia z elektrykiem i pokazał mi w apce zestawienia, ale to jest ewenement a nie standard.
@leeshay: a i tak nadal nikogo nie ukarali tą opłatą, że też wam nie szkoda czasu. Czemu nie walczycie o zniesienie licencji i obowiązkowych taksometrów? Obraliście sobie zły cel, aż żal patrzeć jak Wasze wysiłki sie marnują.

A jak złotówy dadzą mu spokój to sobie wróci po auto
@leeshay: Ale jestes świadom ze takie "obywatelskie zatrzymania" nie sa legalne bo kierowca ubera nie popełnia przestępstwa tylko wykroczenie
"
Ujęcie obywatelskie to przywilej, który każdemu obywatelowi daje art. 243 Kodeksu postępowania karnego. Przestępcę można zatrzymać zarówno na gorącym uczynku, jak i po pościgu, podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Trzeba jednak pamiętać, że takie prawo przysługuje w jednym z dwóch przypadków:

-gdy zachodzi obawa ukrycia się sprawcy
-gdy nie można ustalić