Wpis z mikrobloga

Zamach, nie zamach, zamach, nie zamach - a dzieciaki nie żyją. Coś ode mnie, osoby z wewnątrz - z Monachium.
Cała ta sytuacja z zewnątrz może wyglądać tak, jakby to był wielki szok i niedowierzanie. Jest szok, ale niespodzianki nie bylo. Napięta sytuacja, strach i rozglądanie się w niepewności towarzyszy tu wszystkim od dawna. Narastalo, a już zwłaszcza od próby zamachu na jednym z większych dworców w Monachium w sylwestra, na pasingu. Codziennie jadąc pociągiem przez miasto do pracy i z pracy przez wszystkie główne dworce i najbardziej zaludnione przystanki, mam w głowie, że może właśnie dziś ktoś coś. Więc to zdecydowanie nie było coś nieoczekiwanego. Regularnie są alarmy, stają pociągi - nie dalej jak parę dni temu wróciłam do domu nie o 16 a koło 18 bo stanęła cała komunikacja a komunikaty głosiły o akcji policyjnej. W wiadomościach, internecie nawet słowa wzmianki, a to były godziny szczytu i żaden Niemiec nawet nie zapytał co się dzieje, gdy stojąc w polu w zamkniętym pociągu krążyły nad nami śmigłowce. Tu nikt nie pyta. Po trosze cenzura - po trosze tak "nauczone" społeczeństwo - skoro nie mówią, znaczy, że nie ma o czym. Dla władz, to jest niewiarygodnie wygodna sytuacja... Niemiec. Tak oczywiście. Białą kiełbaskę popijał mlekiem bawarskim, skacząc przy tym w bawarskich porteczkach do zacnej bawarskiej pieśni. Tak - to na pewno był Niemiec.

#monachium #niemcy #niemcyfaktyimity #zamach #zamachwniemczech #imigranci #terroryzm #islam #cenzura #telewizjaklamie
  • 8
  • Odpowiedz
@UgryzSuchara: Popadasz w paranoję. Nie można wrzucać wszystkiego do jednego worka.

Ekspert do spraw terroryzmu dr Wojciech Szewko w rozmowie z RMF FM powiedział, że za atakiem w Monachium "z pewnością nie stoi tzw. Państwo Islamskie".
  • Odpowiedz
@unknown_stranger: Czy krzywdę mogą zrobić jedynie osoby powiązane z IS? Czy terroryzm to tylko IS? Wystarczy jeden człowiek z wypaczoną ideologią w głowie - i nie ważne czy robi to w imię Allaha czy kogokolwiek, czegokolwiek innego - ROBI TO. W tekscie wyżej nie nazwałam go terrorystą, co nie zmienia faktu, że to nie europejska cywilizacja wypaczyła go w taki a nie inny sposób.
  • Odpowiedz
@UgryzSuchara: Nie nazwałaś go terrorystą, ale ładnie otagowałaś.

Islamscy ekstremiści nie strzelają sobie w głowę w przeciwieństwie do chorych psychicznie.

co nie zmienia faktu, że to nie europejska cywilizacja wypaczyła go w taki a nie inny sposób


Jesteś pewna? A Tima Kretschmera co wypaczyło? Raczej nie była ta wieczorna lektura koranu.
  • Odpowiedz
@UgryzSuchara:

W tekscie wyżej nie nazwałam go terrorystą, co nie zmienia faktu, że to nie europejska cywilizacja wypaczyła go w taki a nie inny sposób.


Czy cywilizacja europejska wypaczyła Breivika? Albo wielu innych terrorystów europejskich?

BTW urodziłaś się w Niemczech, masz obywatelstwo? Bo jeżeli nie, to ten zamachowiec miał więcej wspólnego z Niemcami niż Ty.
  • Odpowiedz
@NieBojeSieMinusow: Proszę nie wkładać mi w usta słów, których nie wypowiedziałam. Mówię o tym konkretnym przypadku. Proszę minusować - tego się nie boję. Nie sposób oceniać sytuacji, nie mieszkając tu i nie żyjąc wśród tych ludzi. Nie jest ważne, gdzie się urodziłeś - tylko co masz nawkładane do głowy.
  • Odpowiedz