Wpis z mikrobloga

@BlackTabby: zamów sobie oyster card na oficjalnej stronie. Przyślą Ci na adres w Polsce. Załadowaną odpowiednią kwotą. Z tą kartą możesz poruszać się komunikacją miejską w Londynie. Metrem, koleją, autobusami. Możesz ją później doładowywać jak zabraknie CI na niej Cash'u. Pozdrawiam.
@BlackTabby: Ja zawsze jak przyjeżdżają znajomi z Polski i chcą zwiedzać Londyn zaczynam wycieczkę od Natural History Museum obok którego w sobotę możesz za darmo parkować na Queen's Gate cały dzień ...

The Congestion Charge is an £11.50 daily charge for driving a vehicle within the charging zone between 07:00 and 18:00, Monday to Friday ... Czyli w soboty i niedziele nie płacisz, a jeżeli chodzi o to że 14-letnie auto to nie dotyczy osobówek ... także bez problemów. Z muzeum macie blisko do Harrodsa ...( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Robstar: Rozmawialem wlasnie ze znajomymi (Brytyjczykami) z pracy i byli bardzo zdziwieni tym, ze jakis darmowy parking tam jest, potem gdzies tam niby na internecie doszukali sie, ze to tylko w niedziele i swieta darmowe jest. Dodatkowo mowia, ze w sobote jest strasznie tloczno i ciezko bedzie znalezc miejsce tam i ze zdecydowanie polecaja zostawic auto wpol drogi i przesiasc sie w metro. Ja tez nie moglem tego parkingu na parkopedii
@MrTomAsh: Ja zawsze tam parkuję i nigdy nie miałem problemu, jak bardzo chcesz to możesz wrzucić funta do parkometru i ci wydrukuje ticket do poniedziałku rano. Teraz jestem w pracy i nie mam jak, ale jak wrócę do domu to ci wrzuce zdjęcie że Street View gdzie dokładnie parkuję ...
@MrTomAsh: @BlackTabby ... Ok ... Przepraszam że wprowadziłem was w błąd. Właśnie wróciłem z pracy i sprawdziłem na Street View i faktycznie nie można tam już parkować, ale ja naprawdę zawsze tam parkowałem ponieważ to jest mój punkt startowy w zwiedzaniu Londynu i ja mam do muzeum 30min jazdy tylko. Ostatnio nawet byliśmy ze znajomymi na Tower Bridge i zaparkowałem tuż za mostem ... za free, ale to faktycznie była niedziela.