Wpis z mikrobloga

Mam problem z przednim lewym kierunkowskazem w 156 po FL. Na początku myślałem, że żarówka padła ale są momenty, że przy włączonym kierunkowskazie nagle zaczyna działać, później znów przestaje. Myślicie, że to coś z żarówką czy raczej przewody?

Druga sprawa jak wymienić żarówkę z przedniego kierunkowskazu? Trzeba demontować całą lampę czy da się jakoś wyciągnąć samą żarówkę?

#alfaromeo #alfaholicy
  • 4
  • Odpowiedz
@drago: Na początek wymień żarówkę, w 166FL wystarczy przekręcić oprawkę w lewo i potem wysunąć z obudowy. Sprawdź tylko w instrukcji czy masz mieć tam żarówkę przezroczysta czy pomarańczowa, ale wydaje mi się ze pomarańczowa bo nie m tam po drodze żadnego klosza. Jak po wymianie żarówki się nie poprawi to do sprawdzenia tak jak mówisz przewody i bezpieczniki. W 166 była jeszcze taka zielona skrzynka, nazywało sie to bodajże moduł
  • Odpowiedz
@drago: jeżeli to jest JTD to zobacz czy przypadkiem nie poszedł olej gdzieś na obudowę lampy bo akurat tam idzie wąż od turbiny i jest tam łączony i właśnie na tym łączeniu może się zdarzyć że pójdzie olej z odmy, jak jest sucho to miernik w dłoń i zobaczyć czy jest napięcie w oprawce żarówki ew. podgiąć i przeczyścić styki
  • Odpowiedz