Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak leczyć się zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne? Często sprawdzam po dziesięć razy czy zgasiłem światło, wyłączyłem kompa, zamknąłem drzwi etc.


Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #AnonimoweMirkoWyznania 
Jak leczyć się zaburzenia obsesyjno...
źródło: comment_taXV784ytALhn059UsKjQse93vurDeGC.jpg
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania: nie, na pierwszej wizycie lekarz cię zbada, to znaczy wypyta o objawy itd, wtedy postawi rozpoznanie, jeśli trzeba, to zapisze leki i skieruje na terapię. W sumie tylko poznawczo-behawioralna w praktyce wchodzi w grę.
Wesołe cukierki kosztują po refundacji jakieś ~25zł/m-c, zależy od dawki.
@SScherzo: no masz rację, napisałem tak z dupy, bo empendium mi się aktualizowało, a akurat pamiętałem cenę asentry, więc strzelalem w tamte okolice xD Zakładając, że to jednak jest to OCD, to pewnie będzie trzeba tej większej dawki, więc okolice 20zł
OP: @Oppaiconnoisseur: @SScherzo: nie wiem czy diagnoza się nie potwierdzi, skoro takie rzeczy jak sprawdzanie 5 razy przed snem czy na pewno wyłączyłem gaz w kuchence albo sprawdzanie temperatury za oknem 5 razy w ciągu 10 minut przed wyjściem to dla mnie codzienność xD
Refundacji dropsów chyba nie ma jak się idzie prywatnie? Na NFZ to bym musiał pewnie latami czekać na specjalistę.

To jest anonimowy komentarz.
Zaakceptował: sokytsinolop
@AnonimoweMirkoWyznania: my też tego nie wiemy, ale fakt jest taki, że diagnoza jest zawsze konieczna, a nie leczenie na ślepo. latami to pewnie nie, ale wszystko zależy od placówki i miasta. wszystkiego dowiesz się zresztą u specjalisty. podzwoń po poradniach i popytaj o terminy.