Wpis z mikrobloga

@bobok: Ale jest możliwe że przez nią dobrze widzę? Od 3 dni noszę soczewki (a właściwie tylko jedną na jednym oku) i czuję jak mnie drapie... Czasami efekt mija gdy pokręcę okiem dookoła (wtedy słychać tak jakby strzeliła bąbelka z powietrzem) ale po jakimś czasie czuję to od nowa :(
  • Odpowiedz
@mcfly21: Jesli założysz odwrotnie to w ciul drapie. Efekt pęcherzyka powietrza mialem przy zle dobranej soczewce, nie pamiętam czy byla zła średnica czy krzywizna.
  • Odpowiedz
@mcfly21: lekarz dobierał soczewkę? Tu masz jeszcze jeden sposób:
Umieść soczewkę między kciukiem a palcem wskazującym i spróbuj ją zgiąć:
* jeżeli brzegi soczewki zawijają się do środka, to soczewka jest na właściwej stronie,
* jeżeli brzegi soczewki wywijają się na zewnątrz, to trzeba ją wywinąć na drugą stronę
  • Odpowiedz
@solusek: Tak, byłem w VisionExpress. Wyjąłem soczewkę, ale nie znalazłem cyfr. Zauważyłem na niej odciski palców i jakieś włókienko, więc ją przemyłem płynem do soczewek i jest dużo lepiej, teraz jej w ogóle nie czuję na oku :) To dziwne bo czyszczę ją zawsze jak ją ściągam przed włożeniem do pojemnika (tak zalecał mi lekarz) Soczewka to miesięczna soczewka iWear oxygen którą przymierzałem u lekarza w VE i którą mogłem zatrzymać.
  • Odpowiedz
@mcfly21: iwear oxyge=biofinity, też mam te soczewki, aż idę sprawdzić czy mają cyferki. Dobra masz rację nie mają (,). Kup jakieś krople nawilżające np. Starazolin Hydrobalance, może powinieneś nawilżać oczy. Nosisz je też na noc?
  • Odpowiedz
@solusek: Niee na noc zdejmuję ;) nie widzę sensu noszenia ich w nocy, śnię wyraźnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Używasz tych kropli? Jak tak, to na oko z soczewką czy najpierw krople później soczewka?
  • Odpowiedz