Wpis z mikrobloga

Mirasy! Nadszedł czas na zmianę telefonu. Pod uwagę biorę Xiaomi mi5 w wersji 64GB i Samsunga Galaxy S6 (ewentualnie wersja edge).

Xiaomi nowsze, ale to chińczyk więc nie ufam. Samsung sprawdzony, popularny i z zawyżoną ceną.

Z samsungiem serwisowanie w razie czego powinno być łatwiejsze, z kolei ich nakładka ponoć lubi zamulić.

Poradźcie, proszę


#telefony #smartfony #xiaomi #mi5 #samsung #sgs6 #mirkiradza #porady #pomocy
  • 35
  • Odpowiedz
@kto_nibud: kupując mi5 na ibuygou.com z kuponami ze strony cebula.online masz dwuletnią gwarancje w Polsce, Hiszpanii albo w Chinach jeśli europejskie serwisy nie dadzą rady. Co do systemu to w mi5 jest tak, że musisz odblokować bootloader, ale spokojnie jeśli tego nie umiesz to zrobię Ci to zdalnie tak że nie będziesz musiał palcem kiwnąć. O ile się nie mylę to zdalnie robiłem mi5 dla @anoption
Soft to miui 8 aktualnie,
  • Odpowiedz
@Spyro90: Czytam recenzje, komentarze, to co pisze producent, oglądam unboxingi ale w dalszym ciągu nie wiem. Recki mogą być opłacone, komentarze od działów PR producentów, wiesz jak jest. Bardziej ufam miraskom, które już mają te cuda.

@Lody_o_smaku_zbawienia: Zdaję sobie sprawę, że Mi5 stoi bardziej na poziomie SGS7 niż SGS6, jednak tu siłą jest to, że to telefon sprawdzony. Chociaż znając Samsunga z aktualizacjami za jakiś czas zaczną się problemu, o
  • Odpowiedz
@kto_nibud: soft global jest ale osobiscie bardziej polecam xiaomi.eu na odblokowany bootloader,
polskiej oficjalnej dystrybucji nie ma i nie będzie póki co.
  • Odpowiedz
@3nriqu3: OnePlus3: brak irdy (( ͡° ͜ʖ ͡°)) za to więcej czujników. Aparat i procesor takie same. Słabiej wygląda LTE (Mi5 do 600 MBit/s DL, OnePlus3 do 300 - pytanie: da się to w PL wykorzystać?)

Z tyłu to sama matryca aparatu w obu, z przodu większa rozdziałka OP3, za to Mi5 ma z tyłu dwie diody doświetlające...

Bądź tu mądry i wybierz rozsądnie.
  • Odpowiedz
@kto_nibud: Nie patrz na suche cyferki. Oba aparaty są gorsze, niż w s6 i s7 (gorszy soft), mysle ze to sa porownywalne zdjecia jezeli chodzi o op3 i mi5. Nie w tym tyg a nastepnym moze mój widz użyczy OP3 do testów to bede mógł zrobić porównanie aparatów. Ja sam teraz testuje ZUK z2 i jestem zadowlony jak na te pieniądze.
  • Odpowiedz
@Pirzu: O, właśnie u Ciebie oglądałem recenzję wczoraj. Zdaję sobie sprawę, że papier przyjmie wszystko. Możesz podesłać tu zdjęcia zrobione Mi5 w ramach testów?
  • Odpowiedz
@kto_nibud z irdy ostatni raz korzystałem chyba z 15 lat temu, więc nawet nie zwracam na to uwagi. Co do aparatu to mi wystarczy aby robił zdjęcia w zadowalającej jakości a myślę, że różnice pomiędzy tymi modelami w tej kwestii są minimalne.
  • Odpowiedz
@kto_nibud: Potwierdzam. @3erpl: to prawilny mireczek, zainstalował mi softa przez team viewera, pomagał mi w trakcie jak sam musiałem coś wykonać i był bardzo cierpliwy. Co do samego Mi 5 jestem to używam go od jakichś 3 tygodni i póki co jestem zadowolony. Jak masz jakieś pytania to pisz, jeśli będę w stanie to odpowiem.
  • Odpowiedz
@anoption: No to mam kilka pytań:
1. Czy możesz podesłać jakieś zdjęcia zrobione tym sprzętem w dzień?
2. Zamawiałeś od chińczyków? Jeśli tak, to czy brałeś tę opcję z serwisem w Polsce?
3. Widziałem gdzieś, na jakimś mgsm czy gdzieśtam, że ponoć brak w tym modelu czujnika światła, co za tym idzie nie zareaguje automatycznie kiedy światło mocniej pada na ekran zwiększając jego jasność, to prawda? Gdzie indziej widziałem z kolei
  • Odpowiedz
@kto_nibud:
1. Zaraz wrzucę jakieś zdjęcia.
2. Zamawiałem z iBuygou, ale nie brałem tej opcji (mieszkam w UK). Wziąłem tylko dodatkowe roczne ubezpieczenie.
3. Chodzi Ci o opcję automatycznej jasności? Ja przez jakiś czas miałem ją włączoną i jasność w ekranie mi się dostosowywała automatycznie w zależności od tego gdzie byłem.
4. Współlokator ma akurat iphona 6s plus, i tak na szybko teraz porównując (mam akurat oba telefony przed sobą) to
  • Odpowiedz