Wpis z mikrobloga

@Grzesiek4: @Sihill_pl: @kubasal: po pierwsze ładujesz prądem który jest przeważnie 1/10 wartości Ah źródła ( i to też zależy jakie to źródło ) Po drugie temat już poruszany był.

Po trzecie ładowanie jak masz 1 A to masz PB ~10Ah. ( co wydaje się mało prawdopodobne )
Po czwarte i ostatnie - ładujesz prądem, który ( jest na tyle duży - w przypadku akumulatorów - nawet BARDZO duży )
@Mr_Kidada: Łojezu, chłopie, co ty wypisujesz?

Powerbanka ładujesz ŁADOWARKĄ, nie źródłem prądowym. Ładowarka może ci być w stanie dostarczyć i 1000 amperów, a powerbank weźmie tyle, ile bedzie potrzebował.
I na sam koniec, na prawdę wierzysz, że rozrusznik w czymkolwiek jest zabezpieczony bezpiecznikiem? Zabezpieczona jest najwyżej cewka stycznika.
A z 5A to najwyżej zrobisz zgrzewarkę punktową do cienkich blaszek, a nie spawarkę.

Podsumowując @kubasal ładuj śmiało.
@senorgarcia: możesz nawet naładować akumulator 12V z sieci 230V ( przepraszam poprawiłem z 220V - mój błąd ) napięcie skuteczne a jak włożysz kondesator z diodą to wyjdzie 320 V :) wystarczy dioda i żarówka dużej mocy :) - nie używając jak sam nazwałeś "ładowarki" lub dokładniej transformatora :)