Wpis z mikrobloga

Za poniższy komentarz #!$%@? z Razem zablokowali mnie na swoim profilu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Macie absolutną rację. Przecież tacy słynni działacze socjalistyczni i ekonomiści jak Stalin czy Hitler udowodnili, że krzywa Laffera to bzdura. Zrobili jeden prosty myk. Zamknęli ludzi w obozach i polecili im pracować za darmo (a więc przy opodatkowaniu pracy rzędu 100%). I co się okazało? Że wbrew temu co sądzi skrajna prawica Ci ludzie zamknięci w tych obozach i pilnowani przez uzbrojonych ludzi ochoczo pracowali, nie wymigiwali się od niej. A co najważniejsze tyle kasy szło do budżetu że heja! W końcu my dbamy o ludzi pracy a Arbeit Macht Frei!

#bekazlewactwa #korwin #razem #polityka
EUCCP - Za poniższy komentarz #!$%@? z Razem zablokowali mnie na swoim profilu ( ͡° ʖ...

źródło: comment_LFMwtnpNj5YoF7Bu8LPJhtMiBxz7rP71.jpg

Pobierz
  • 13
@tr0yl: napisałem dokładnie to:

Macie absolutną rację. Przecież tacy słynni działacze socjalistyczni i ekonomiści jak Stalin czy Hitler udowodnili, że krzywa Laffera to bzdura. Zrobili jeden prosty myk. Zamknęli ludzi w obozach i polecili im pracować za darmo (a więc przy opodatkowaniu pracy rzędu 100%). I co się okazało? Że wbrew temu co sądzi skrajna prawica Ci ludzie zamknięci w tych obozach i pilnowani przez uzbrojonych ludzi ochoczo pracowali, nie wymigiwali
@CrtZ: chyba nie zrozumiałeś mojego wpisu. Przecież krzywa Laffera zakłada, że przy obciążeniu podatkowym równym 100% nikt nie pracuje, bo nikt nie chce pracować za darmo. Natomiast Hitler i Stalin udowodnili, że to nie prawda- można przecież zamknąć ludzi w obozach i kazać im pracować za darmo. Tak więc udowodnili, że krzywa Laffera to ściema. Oczywiście problem bierze się stąd, że prawica uważa że ludzie są wolni i nie wolno ich
@EUCCP: Nie masz pojęcia o czym mówisz, znajomość ekonomii na poziomie bon motów rzucanych przez cukrojada.

Krzywa Laffera mówi wyłącznie o opodatkowaniu, obozy pracy przemocą zmuszały do wykonywania czynności, to są w ogóle dwie różne sytuacje.

Krzywa Laffera w normalnej sytuacji rynkowej jest modelem, bardzo uproszczonym i pomagającym może na 1. roku ekonomii, ale jak dochodzi większe skomplikowanie zagdanień, to ta koncepcja jest inflantylna
@CrtZ: zastanów się dwa razy nad tym co napisalem i co mi odpisalaś. Skoro krzywa Laffera nie działa to znajdz mi osobę, która zgodzi się pracować przy 100% opodatkowaniu pracy. Tylko takim lewcowcom jak Hitler i Stalin się to udało.
Jesteś socjalistą więc nie mów mi o ekonomii. Gdybyś na prawdę znał ekonomię to nie byłbyś socjalistą. Ale przyznałaś w końcu, że jednak krzywa Laffera jest słuszna dla punktów 0 i 100%, i że wpływy do budżetu dla tych punktów wynoszą 0. Zatem musi istnieć punkt obciążenia podatkowego po przekroczeniu, którego wpływy do budżetu zaczynają maleć, aż w końcu wyniosą 0 dla 100%. I to tyle o czym mówi krzywa Laffera. Natomiast
@EUCCP: jak już skończysz podstawy przedsiębiorczości w swoim gimnazjum to może nauczysz się czym się różni opodatkowanie pracy od pracy przymusowej w obozie. A potem może kiedyś zrozumiesz czym się charakteryzuje lewicowa polityka i czemu z TTIP nie ma nic wspólnego.

Ale teraz wróć do swojej krainy zabawy, w którym znajomość ekonomii = rzucanie pustych bon motów, dopełnione kompletnym niezrozumieniem modeli na których chciałbyś opierać swoją 'wiedzę' o ekonomii
może nauczysz się czym się różni opodatkowanie pracy od pracy przymusowej w obozie


Wiem czym się różni bardzo dobrze, dlatego krytykuję lewiznę, która budowała obozy koncentracyjne dla ludzi pracy.

może kiedyś zrozumiesz czym się charakteryzuje lewicowa polityka i czemu z TTIP nie ma nic wspólnego


UE rządzą eurosocjaliści i lewacy. To oni za zamkniętymi drzwiami w zupełnie niedemokratyczny sposób dogadują się z USA i z wielkim biznesem, korporacjami. Wreszcie to oni stworzyli
krytykuję lewiznę, która budowała obozy koncentracyjne dla ludzi pracy.


@EUCCP:
Obozy koncentracyjne były dla przeciwników politycznych. Obozy takie były również w krajach „prawicowych” (jak już lubimy stosować ten podział). I są elementem totalitaryzmu, niezależnie od tego, jakich haseł ten totalitaryzm używa.

W dupie mam twoje modele.

Właściwie po takim stwierdzeniu dyskusja powinna zostać zakończona. Jeśli uważasz, że ważniejsza jest ideologia, niż nauka to jest to tylko i wyłącznie twój problem.

"Brak