Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję kupić antenę wifi, tak, żeby jak będę na polu ładnie ściagało mi sygnał z domu. Cena nie gra roli, ma być bardzo dobra (no ale nie za kilka tysięcy złotych, powiedzmy do 800 zł). Jaka jest najlepsza, najmocniejsza? Chcę kawał naprawdę dobrej anteny. xD Na allegro najdroższe jest chyba http://allegro.pl/mocna-antena-wi-fi-usb-zewnetrzna-kierunkowa-10km-i5045461165.html nie ma to żadnej marki i nie wiem, czy spełni swoje zadanie. Naprawdę złapie sygnał z odległości paru kilometrów? Będę wdzięczny za odpowiedzi.

PS: Jakby ktoś polecił jakiś SUPER MOCNY router, to też będę wdzięczny.
#komputery #wifi #informatyka #router
  • 17
@A_rus: Super, dzięki wielkie. To jak rozumiem jest rozwiązanie powiekszające moc nadajnika, jednak 300m to nadal za mało. Czy jest możliwość uzyskania tych reklamowanych paru kilometrów za pomocą anteny nadawczej jak Twojej i przy laptopie jak np. z mojego linka?
@jrider: lepsza antena nie zwiększa mocy nadajnika, tylko nadaje tą samą moc w pojedynczym kierunku - w przypadku dookólnej nadaje w poziomie ale nie w górę ani w dół.

Obawiam się że na antenie dookólnej nie osiągniesz zasięgu kilku km. Do tego potrzeba by było anteny (skrajnie) kierunkowej ale taka z kolei nie obejmie całego terenu, tylko bardzo mały fragment
Moim zdaniem, jak chcesz być "na polu" i ściągać sygnał z domu z paru kilometrów, to raczej sobie daruj i to nie będzie dobrze działać.
Jakbyś chciał np podłączyć drugi dom do istniejącego łącza, to możesz zrobić mostek radiowy np na dwóch ubnt nanobeam, i to będzie działać super. Ale nie ma sensownych, fabrycznych, przenośnych rozwiązań o takim zasięgu.
@maxpawkas: @McGravier: Tak, nie wiem, czy ja się nie znam, czy nie wytłumaczyłem dokładnie, ale tę antenę kierunkową, z mojego pierwszego posta, zamierzam mieć przy laptopie, z którym będę jeździł po polu czasem. Może być kierunkowa, ponieważ w kierunku domu zawsze mogę ją obrócić. Nie wiem, czy popełniam błąd w rozumowaniu, czy Wy założyliście, że ta antena będzie stała w domu.
@jrider antena kierunkowa wysyla sygnal w danym kierunku, a nie ze bedziesz nim go odbierac. Kazda metoda tutaj zaprezentowana, dotyczy wysylania sygnalu z domu na dwor, a nie z laptopa na dowrze do routera. Poza tym, jakos wifi na poziomie kilku km nie bedzie zadowalajaca chyba.
@Fibi07: Kurcze, to już ogólnie mało rozumiem, bo w opisie aukcji, którą wrzuciłem ewidentnie jest napisane, że to do laptopa. Nie do końca, jeżdżę po turbinach wiatrowych i chciałbym móc skierować antenę na kontener biurowy i mieć neta stamtąd na każdym wiatraku xD Ale porównanie z traktorem i domem bardzo udane, gdyby istniało takie rozwiązanie dla rolników to z chęcią bym skopiował.
@jrider fakt, tak jest w opisie aukcji, ale jakos nie chce mi sie wierzyc w cos takiego. Ta antena, co wyzej mirek podal jest do routera, a do tego co potrzebujesz moglaby nie dawac sygnalu na wysokosc. Poszukaj moze jakis rozwiazan na pole dla rolinkow, moze tedy droga, ale raczej bez sieci anten na kablu to tego nie widze. Chyba, zebys zamontowal ogromna antene wielkosci baraku, no to bylaby szansa
@jrider: anteny z Allegro mają tę wadę, że to chińszczyzna w większości i na dodatek ma nieznane parametry. Te 36 dB mógł sobie Chińczyk wyssać z palca, Ty nawet nie będziesz w stanie tego sprawdzić. Szukanie metodą najwyższej ceny też średnio, bo ludzie potrafią te same graty wystawiać po cenach od najniższej do najwyższej, właśnie po to, żeby każdy kupił w swoim przedziale cenowym i był zadowolony. A z zewnątrz przecież