Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki. Mamy w firmie nie błachy problem. A że junior jest głównym programistą to nie mam się do kogo zwrócić.

Chodzi o DataSet. TableAdapter ma ustawionego SkarbConnectionString z pustym stringiem w środku. Wszystko działa na wielu komputerach.

W przypadku zaktualizowania widoku w bazie i utworzeniu nowego ConnectionStringa u mnie wszystko działa. U szefa już string jest nie prawidłowy.
Jak on twierdzi string w DataSet TableAdapter jest tylko na czas pracy Designera a później już bierze go z ustawień programu.

Gdy po zmianach wracam do poprzedniego pustego stringa program się nie bilduje. Potrafię zrobić aby działał tylko na komputerze na którym pracuje. Na obu pc mamy w ustawieniach taką samą bazę lokalną.

Szefowie nie wiedzą, kolega na praktykach nie ma pojęcia.
A ja błądze po kodzie xml DataSetu i app.config/properties.
Pewnie, poprzednicy zrobili coś nie standardowego w kodzie a my nie umiemy tego wyśledzić.

Może, któryś z was Mirki spotkał się z czymś podobnym. Albo wskaże mi cokolwiek.

#programowanie #csharp #visualstudio
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A że junior jest głównym programistą to nie mam się do kogo zwrócić.


@Vanguard1990: o jakie to zyciowe....

SkarbConnectionString

Pewnie, poprzednicy zrobili coś nie standardowego w kodzie a my nie umiemy
  • Odpowiedz
@Uncle_G" Rozumiem, przez to, że szef odpala program i ma error ConnectionStringa do DB.
Rozwiązanie problemu jest bardzo proste. Dodałem w odpowiednim miejscu w if'ie "|| propertyName == "SKARBConnectionString3". SolutionExplorer > Project > Properties > F7

public override object this[string propertyName]
  • Odpowiedz