Wpis z mikrobloga

@Maglite: mimo że nie lubię zwiedzania kościołów to wrażenie w środku powinna zrobić katedra czy tam bazylika jak zwał tak zwał. Na przeciwko tej katedry masz budynek podobnej wysokości z wieżą widokową. Warto wybrać się do skorochowa nad jezioro bo jest ładny, lepszy niż w Otmuchowie widok na góry. Na taki ww miarę domowy obiad polecam "bar pierożek" na pizzę pizzerię Romana. Jak masz jakieś pytania to wal.
Polecam wybrać się na czeską stronę do Javornika (zamek Janski Vrch) czy dalej do Jaskiń na Pomezi. Po polskiej stronie to zamek w Otmuchowie (niestety tylko z zewnątrz), kościół w Kałkowie, Paczków z punktem widokowym na Wieży Wrocławskiej.
@Maglite: hehe, tam są chyba dwie imprezy działające w weekend. Dlatego zaproponowałem Głębinów, jestem wypokiem z Nysy i wiem o czym piszę. Prywatnie też posiadam domek nad jeziorem ale w Głębinowie a nie w Skorochowie gdzie jest główny parking i gdzie głównie ludzie nie stąd przyjeżdżają...
@Maglite: czym tam jedziecie kamperem?

Klub Żeglarski NYSA

https://www.google.pl/maps/place/Nysa.+Klub+%C5%BCeglarski/@50.4670759,17.2765321,297m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x0:0xaff10351c6ab9e70!8m2!3d50.4674141!4d17.2764435

Na terenie przystani znajduje się pole namiotowe, miejsca do ustawienia przyczep lub samochodów kempingowych z możliwością podłączenia prądu, kilka domków kempingowych, budynek sanitarny z zewnętrznym miejscem do zmywania naczyń oraz toaletami i natryskami wewnątrz a także hangar na łodzie w budowie.