Wpis z mikrobloga

No dobrze takze ten tego wystapilem na NDC Oslo. Bylo bardzo smerfastycznie i w ogole.
Lacznie na przygotowanie poswiecilem z 70-80h ( przygotowanie slajdow i cwiczenie na sucho )

Efekt koncowy

MicroMonolith - Top anti-patterns of distributed systems
https://vimeo.com/171704583

Robilem dwie prezentacje:
10 minutowy lightning talk ( niestety chyba nie wrzuca nagrania ... ) - bylo stresujaca, problemy z clickerem i hdmi ale byly gratulacje i dobrze wyprowadzony 'punch line'

60 min ( ktora skonczylem w 35 min ) o mikroserwisach, tutaj po 2-3 minutach stres minal i rzadzilem sala :D

Po obejrzeniu nagrania wnioski:
- mowie za szybko
- za bardzo seplenie
- musze popracowac nad oddechem bo irytujaco przeszkadza
- zle zmierzylem czas prezentacji :D

Jak na pierwszy raz na wiekszej konfie w jezyku angielskim to jestem usatysfakcjonowany. Pierwsze koty za ploty, reakcja ludzi na twitterze oraz poza nim dodala mi motywacji.

Nastepny wystep Swansea Wrzesien konfa agilowa.

Wolam mireczkow ktorzy byli zainteresowani tematem.
@Neutrin @moody19871987 @Rarka @FedoraTyrone @6c75726b6572 @XmlPullParser @barteo24

#programowanie #prezentujzwykopem
  • 8
  • Odpowiedz
@michalfranc: IMHO tempo mówienia masz dobre. Większość prezentacji na YT przyspieszam, żeby się nie ciągnęły. Vimeo nie ma opcji przyspieszania, więc dobrze, że mówisz szybko :D
  • Odpowiedz
@michalfranc: Odkopię trochę, bo właśnie wygrzebałem to z zakładem i obejrzałem. Merytorycznie ciekawie, jasno wszystko wytłumaczone. Fajnie, że pokazałeś dobre i złe strony tego, jak to u was przebiegało.
Ładnie mówisz, chciałbym tak płynnie się wypowiadać. Prędkość mówienia w obrębie jednego zdania jest ok, ale faktycznie sugerowałbym zmniejszenie tempa całej prezentacji. Ostatnio się na to naciąłem, dawałem dwa razy tę samą prezentację i za drugim razem, jak już wiedziałem co i
  • Odpowiedz