Wpis z mikrobloga

17.06.2016 zamówiłem telefon z GearBest. Żeby było szybciej/bezpieczniej zapłaciłem więcej i zamówiłem przesyłkę przez Netherlands Post Registered SF. Ale coś nie wyszło - bo gdy wybierałem zwykłą przesyłkę - po dwóch tygodniach paczka była u mnie, a w tym przypadku w trackingu mam coś takiego:

2016-06-23 15:10:00The item is at the handover point from freight carrier to PostNL
2016-06-22 00:52:00The item has left the originating country
2016-06-21 03:15:00The item is ready for shipment
2016-06-20 20:00:00The item is received by the shipper in the originating country
2016-06-20 03:29:00The Item is at the shippers warehouse
2016-06-20 03:12:00The item is pre-advised

Szukając tego trackingu mam, że po ostatnim statusie przesyłka maksymalnie dzień później zmieniała swój status. No i pytanie - czy oni po prostu nie zaktualizowali wpisu i zrobią to za jakiś czas czy przesyłka gdzieś się zagubiła albo coś?

#gearbest #chiny #zakupy #aliexpress
  • 39
@MehowM screen potrzebny, żebyś uwierzył? ;) Zaraz mogę dodać jak potrzebujesz :)
Napisałem - pierwszy raz dopłaciłem do tej poczty holenderskiej i jest problem z trackingiem i w porównaniu ze zwykłą przesyłką już się spóźniają - dlatego chciałem zapytać o doświadczenie z tą pocztą i jej śledzeniem ;)
A nie robię tak, że "o, bo tydzień minął i nie mam paczki, więc co tu robić" - wiem jak jest standardowo z takimi
@matiwoj11 czyli mówisz, że status od nich lubił się na dłużej przyciąć?
No już minęły ponad 2 tygodnie od ostatniego statusu.

Paczki, które zamówiłem później już są od wtorku w Warszawie, a jedna nawet doszła. Tylko to nie było tym PostNL...
@KrystianEuropejski: Ja mam chuwiego vi10, na którym nikt nie potrafi zainstalować sterowników do dotyku, wifi itd.
Ja się męczyłem 2 miesiące, serwis 2 dni. Zastanawiam się, czy go nie odesłać do GB, ale jest duży, więc przesyłka będzie kosztować dużo.
@matiwoj11: Jak płaciłeś paypalem, to jest możliwość zwrotu kosztów odesłania. Ja się teraz zastanawiam, czy jak trafiłby na cło, to czy nie napisać poczcie że nie wiem co to jest i że chce odesłać. Nie wiesz, jak to jest ze zwrotem, jak się nie odbierze przesyłki?