Wpis z mikrobloga

@Regis86: @wrzesien: W obrazku zalaczylem moje planowane roczne rozliczenie, pierwsze moje takie w Irlandii, chcialbym zeby sluzylo jako punkt odniesienia.

Czy ulamek Tax Credit jest zwracany za ubiegly rok podatkowy czy na biezacy?
3300/52 = 63 euro z hakiem, czy tyle jest dodawane do tygodniowki dopoki nie przekroczy sie 16 500 zarobku czy sa jakies dodatkowe warunki?
ZieloniutkiOkraglutki - @Regis86: @wrzesien: W obrazku zalaczylem moje planowane rocz...

źródło: comment_B61E75OiAX7nHYzh0fw7IFkGDIJChMmf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ZieloniutkiOkraglutki: To nie tak działa, biorą Twój dochód np. tygodniowy brutto i potrącają od niego wszystkie podatki a potem dodają 1/52 każdego kredytu i tak dostajesz kwotę na rękę. Jesteś już w Irlandii? Od kiedy tu pracujesz lub będziesz pracować?
  • Odpowiedz
@rzet To znaczy ze zarobki sa szacowane na dany rok i wedlug tego odliczany jest tygodniowy podatek?
W mojej sytuacji zaczalem pracowac od maja i przysluguje mi pelny tax credit na ten rok.
Czyli:
10k/30 (zarobki od maja do koncu roku i adekwatna ilosc tygodni)
10k/30 = 333 * 0.2 = 66,6
66,6 - 110 =
  • Odpowiedz
@ZieloniutkiOkraglutki: A zawsze po nowym roku mozna zrobic balans online, i jak maja Ci cos oddac to Ci oddadza. Ja dostalem 30euro w tym roku za 2015. Ale jak oni sie tego doliczyli to nie wiem, moze ktos wie i wytlumaczy.
  • Odpowiedz