Wpis z mikrobloga

Wszyscy są zajęci #euro2016 pewnie mało kto odnotował, że wczoraj nasze #ekstraklasa zespoły rozpoczęły walkę o Ligę Europejską. #cracovia i #zaglebie PRZEGRAŁY mecze w PIERWSZEJ rundzie eliminacji LE odpowiednio z 2 zespołem ligi MACEDOŃSKIEJ i 4 zespołem ligi BUŁGARSKIEJ.
Najwidoczniej 30 czerwca był dniem przejścia. Przejścia między #euro2016 a ##!$%@?.
  • 5
  • Odpowiedz
@Asparanoiks nie znam się, nie wiem na co PZPN może wydać wygraną kasę z euro ale jeśli można to pasowaloby jakoś teraz wspomóc ekstraklasę bo to jest wiocha a nie klasa. Ale Boniek coś na pewno wymyśli
  • Odpowiedz
@jabukasiga: Raczej nie ma szans. Ekstraklasa o dziwo sama zarabia na siebie (prawa telewizyjne, "dzień meczowy", itd.). Jak już to może wymóg licencyjny w postaci profesjonalnej akademii przy klubie, np. taką jaką ma właśnie #zaglebie XD
  • Odpowiedz
@jabukasiga: Ale dlaczego wspomagać kluby ekstraklasy? A dlaczego nie przykładowo IV i III ligę, gdzie gra dużo młodych chłopaków?

@Asparanoiks: Ja bym na miejscu PZPN narzucił dużo wyższe wymogi dotyczące infrastruktury i akademii piłkarskich (liczba boisk, drużyn młodzieżowych) i dał przykładowo 3-4 lata na spełnienie wymogu. Ciekaw jestem czy każdy z klubów ekstraklasy rzeczywiście posiada 3 boiska treningowe na własny użytek.
  • Odpowiedz