Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace
Eh złe dni.
Oddałem ASUS PG279Q i wziąłem zamiast niego DELL S2716DG. Jednak TN nie zdzierżę. Muszę dać drugą szansę ASUSowi. Co za ich podejście do klienta wydaje się strasznym rozwiązaniem.
@Dolan @ketrish @SpiderFYM

Pytałem na mva.pl ale tam sami fanboje eizo i neca, dla nich 144hz i g-sync to jakaś fanaberia. Do tego jakieś ułomy odpowiadają, że po co komu karta graficzna jak można kupić droższy monitor. Także wielkie wtf :(

Do tego AMD odwaliło takiego megafaila, że nie masz szans na obniżkę cen GTX1080 w najbliższych miesiącach. Liczyłem, że chociaż do poziomu 980 dojdą i będę mieć dylemat pomiędzy 1080 za 3600 i 980Ti za 2200 :P
Jednak zonk i jest tylko 1000zł różnicy więc wybór nadal w kierunku 1080 :(
Jednak konsolowcy to mają dobrze. Wiedzą, że zawsze będą mieć #!$%@?ę i są w stanie się z tym pogodzić.
  • 14
@kamillus: I jak ten dell? Moja budżetowa iiyama zajebiście sprawuje się podczas grania ale użytek "biurowy" to niestety udręka :> Wczoraj zrobiłem pierwsze podejście do kalibracji go, kolory są już ok ale jasność jeszcze będę musiał poprawić.

No i ma strasznie nierówne podświetlenie, podczas gry tego nie widać (tak jak pisałem, gra się świetnie) ale przy przeglądaniu mirko już motzno widać, wysłałem zdjęcie czarnego tła na serwis iiyama z zapytaniem co
@kamillus: uuuu droga zabawka... no ale jeżeli masz też pracować na tym monitorze to może faktycznie jest to ostatnia deska ratunku. Freesync jak dla mnie działa super jeżeli o to chodzi, nie mam porównania z gsync ale nie widzę żadnych problemów.
@Dolan: freesync nie działa na kartach nvidii, a przecież nie przejdę do obozu amd.
@SpiderFYM: już zamówiłem drugi egzemplarz ASUSa. Jak znowu będzie fail to się będę zastanawiać.
Lubię minimalizm i ten ACER to dla mnie wygląda jak tani monitorek dla ułomnych dzieci, które muszę sobie #!$%@?ąć kolorową choinkę na biurku.
freesync nie działa na kartach nvidii, a przecież nie przejdę do obozu amd.


@kamillus: jak już masz zamiar wydać tyle na monitor to chyba warto wymienić kartę na kompatybilną ;)
@Dolan: a po co mi monitor 144Hz z kartą, która nawet 60fps nie wyświetli? Biorę monitor 144Hz po to, aby grać w okolicach tych 100-120fps, a do tego potrzeba mi 1080 w sli. amd nie ma nawet podejścia do tego segmentu.
@kamillus: mi tam wystarczy te 60fps w wiedźminie na r9 290 w FHD ;) w gierkach które tego potrzebują czyli np CSGO albo OW wyciągam na luzie te 120fps (max poziom w freesync) i jeszcze mam spory zapas.

Zawsze możesz poczekać na karty z serii Vega
@Dolan: już gdzieś pisałem - czekać można całe życie i stać w miejscu. To co ja sobie cenię w PC to wydajność i cisza. AMD kompletnie w to nie trafia - po pierwsze są to próchna dla wapniaków obecnie, a po drugie są cholernie głośne z powodu kiepskiej wydajności energetycznej. Zanim AMD wyda coś co zacznie stąpać po piętach 1080 to trzeba się już będzie szykować na kolejną serię od nVidii.
@ketrish: bardziej wymagające niż wow i zdecydowanie w top ;)
Nie wiem po co mam czekać na 1060 - nie mój segment - uderzam definitywnie w 1080 i to raczej sli (ale tu akurat jedną kupię w lipcu/sierpniu, a drugą we wrześniu - będzie idealne ogrzewanie na jesień i zimę :P )