Wpis z mikrobloga

kosteq64 - piotr-zbies
Troszkę mi szkoda kostqa, bo się rozpisał, a i tak nie trafił w meritum jakim było ustawienie przez Piotrka Kukocia na PG. Nie kupuję tego. Kukoc w karierze asystował per 36 5 razy na mecz, mając przy tym 2,5 straty na mecz, a wiemy, że często grał przeciw rezerwowym. Dla porównania CP3 ma 10 asysty per 36 i tylko 2,4 straty na mecz. Różnica wzrostu mnie nie przekonuje. CP3 jest na tyle inteligentym graczem, że wyłapie na nim szarże, pozabiera mu piłkę z kozła, cokolwiek. Ten Kukoc ma grać cały czas plecami do Paula? to wtedy zupełnie zabijamy ruch piłki. nawet karmienie KAJa nie pomoże. Zresztą, porównanie KAJa i Wilta nieuprawnione, Wilt postprime i wchodzący do ligi dominator NCAA. Wygrywa Kosteq.

ktostujestdieselem - parooow
No ja akurat pooglądałem trochę koszykówki z lat 60 (West here), i widziałem wielokrotnie obronę niskich graczy, nie kupuje tej kompilacji, a nawet mam przeciwne. Ba, obronę często zaczynano już na połowie przeciwnika, mogę się jedynie zgodzić, że często odpuszczano rzuty z dystansu wielu graczom... co działo się też w latach gry Isiaah Thomasa. Tym samym, Big O > Isiaah Thomas. Wysocy są gorzej karmieni, przez co mają gorsze pozycje rzutowe, a mają na sobie świetnych obrońców. Co z tego, że odda piłkę na obwód Dumarsowi, skoro jest Bowen. Aha, W pojedynkach Lakers vs C's to Birda kryli Magic, Worthy, a dopiero na końcu Cooper. Dobrze, że to na nim oparł swoją grę Diesel. Punkt dla Diesla.

AveNergal - miroslaw_suchoklates
Yup. Pojedynek kolejki. Na początku nie kupowałem bronienia Malone'a przez Brona, ale cholera. Oni mają podobne warunki fizyczne, a LeBron robi to wszystko jeszcze przy lepszej sprawności motorycznej i na lepszej obronie. Stockton wyglądał w PO marnie przy Paytonie. Widać, że mniej rzucał, a jeśli rzucał, to na gorszej skuteczności. Dobra, ale skoro LBJ na Malonie, to kto na Durancie? Laimbeer? Naprawdę? Rzadko się o tym pisze, ale Durant ma wybitny kozioł, nie mówiąc już o najbogatszym w lidze arsenale ofensywnym. Szkoda potencjału Nergala, ale winien jestem dać punkt Mirkowi, który okradł Piotrka w wymianie Kukoc-Durant. Stern by to zablokował.

jnk21 - Vojtazzz
Pokaram Wojtka za brak opisu i ustale skład i match-upy na jego niekorzyść. Billups na Magicu. Masakra. Magic jest bez krycia. Howard po zasłonie daje Magicowi zupełną wolność, rozpędzony Earvin to jedna z rzeczy, która definiowała lata 80. Otwiera to jednemu z najlepszych kreatorów w historii zupełną wolność do karmienia strzelców, Dr.J. czy nawet do szukania rolującego Howarda. Iguadola potrafi zagrać legendarnie w obronie, więc myślę że nawet Jordan nie wrówna strat. Moses może i wygra match-up z Howardem, ale nieznacznie. Obaj Centrzy głównie bazowali na fenomenalnym atletyzmie i solidnym dosiężnym. Potencjał defensywny Rodmana jest zdolny na tyle, aby Gasola ograniczyć, ale myślę że na ogół jest marnowany. Melo tylko ogląda się po hali gdzie zgubił Dr.J. Punkt dla jnk.

gibpotatoe - zojmers
Russell znowu się musi mierzyć z atletycznym freakiem pod koszem. Tak, Wilt przegrywał mecze, ale match-upy z Russellem dominował. To samo wróżę w tym przypadku. Nie zgodzę się z tym, że Webber spadł Ci z nieba. Dirk przed prime kręcił już świetne liczby na Webberze. http://www.basketball-reference.com/play-index/h2h_finder.cgi?request=1&p1=webbech01&p2=nowitdi01 Dobra decyzja o Wadzie na Bryancie. Ogólnie, nie pochwalam tego pomysłu zrobienia z Kobe'go PG, KB24 nie kreował pozycji swoim kolegom, wolał sam kończyć posiadanie. Mając na sobie Wade'a który jest od niego szybszy, będzie mu cholernie ciężko z wejściem pod obręcz. Punkt dla zojmersa.

#mirkodraftnba